Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Święto Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny AD 2012 — x. Rafał Trytek

Kazania na Święto Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny

x. Rafał Trytek

8 i 9 kwietnia 2012 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego podkreślił, że jest to dzień tryumfu naszego Pana Jezusa Chrystusa nad szatanem, grzechem i śmiercią. Również nasza egzystencja nie zakończy się wraz ze śmiercią. Naśladując Zmartwychwstałego, musimy prosić o świętość, gdyż stworzeni na obraz Boga mamy nieśmiertelne dusze, które w przeciwieństwie do doczesnych ciał nigdy nie ulegną rozkładowi. Od naszego postępowania w życiu doczesnym zależy zatem, czy zmartwychwstaniemy w ciałach chwalebnych i będziemy z naszym Panem tryumfować w niebie, czy pozostaniemy w stanie wiecznego cierpienia i potępienia.

Musimy trwać w Świętej Wierze Katolickiej, która nie może się zmieniać, przeciwko modernizmowi, herezjom i błędom. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Msza Święta w Poniedziałek Wielkanocny AD 2012, Wrocław (fot. Adrian Nikiel)

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.