Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » 54. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans — konferencja prasowa

54. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Narodowe Forum Muzyki

Historia Polski zwykle jest prezentowana, omawiana i analizowana w ujęciu „równoleżnikowym”. Relacje z krajami Południa w tym kontekście mają znaczenie drugorzędne. A przecież – jak zauważył pan Andrzej Kosendiak – dla polskich artystów synonimem Południa była słoneczna Italia, ze swoimi przepięknymi pejzażami, bogactwem architektury i śladami antyku. Było to miejsce, do którego pielgrzymowali Polacy, aby poznać początki kultury europejskiej. Mit Południa nie jest jednak jednowymiarowy – kolejne miejsca położone są na południe i na północ od czegoś, tworząc śródziemnomorską mozaikę. Jeżeli uświadamiamy to sobie, można wnikliwiej obserwować przenikające się inspiracje i tradycje: źródła współczesnej kultury.

Bogactwo tegorocznego programu festiwalu Wratislavia Cantans warto poznawać, wyruszając do miast Dolnego Śląska. O ile bowiem prawie wszystkie bilety na koncerty mające się odbyć we Wrocławiu zostały już wyprzedane, o tyle 13 koncertów zostanie zaprezentowanych w mniejszych ośrodkach naszego regionu. Na niektóre wstęp będzie wolny.

Konferencja prasowa, podczas której głos zabrali panowie Andrzej Kosendiak, Jan Antonini i Jerzy Pietraszek, odbyła się w siedzibie Narodowego Forum Muzyki 6 września 2019 roku. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Konferencja prasowa w Narodowym Forum Muzyki (6 IX AD 2019) — fot. Adrian Nikiel

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.