Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Historia Wrocławia w obrazach — piętnastolecie portalu „Wratislaviae amici” — Michał Karczmarek, Piotr Popów

Historia Wrocławia w obrazach — piętnastolecie portalu „Wratislaviae amici”

Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii

Piętnaście lat temu zaczęła się formować grupa miłośników historii, z której inicjatywy powstało stowarzyszenie i portal Wratislaviae Amici. Dziś Przyjaciele Wrocławia wyszli już poza administracyjne granice miasta, a ich zainteresowania obejmują cały obszar Śląska – na stronie można znaleźć nie tylko historyczne, ale i współcześnie wykonane zdjęcia. Te ostatnie pozornie nie są niczym wyjątkowym, bo dziś „każdy” może fotografować – w rzeczywistości jednak fotografie, które powstały w ciągu ostatnich lat, stały się cennym zapisem szybkich przemian przestrzeni architektonicznej Wrocławia i innych miast. Wciąż niestety zabytki i walory krajobrazowe przegrywają z nowobogacką głupotą i chciwością, a 72 lata po zakończeniu II wojny światowej wiele historycznych miejsc popada w ruinę.

10 października 2017 roku dokonania swojego środowiska przedstawili panowie Michał Karczmarek i Piotr Popów. Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.