Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Polska — Unia Europejska. Wyjść czy pozostać? — Grzegorz Braun, Karol Kaźmierczak, Aleksander Krejckant

Polska — Unia Europejska. Wyjść czy pozostać?

Ruch Narodowy

4 lutego 2014 roku we wrocławskiej Tawernie odbyło się spotkanie Ruchu Narodowego, podczas którego zaproszeni paneliści oraz zadający pytania sympatycy tej formacji zastanawiali się nad miejscem Polski w Unii Europejskiej. Odpowiedź na pytanie, czy prowincja polska UE powinna starać się o odzyskanie niepodległości, dość niespodziewanie okazała się skomplikowana. Można wręcz stwierdzić, że reprezentanci Ruchu Narodowego — pan Karol Kaźmierczak i kierownik główny Obozu Narodowo-Radykalnego, pan Aleksander Krejckant — kwestię niepodległości pozostawili pytaniem otwartym.

Na szczególną uwagę zasługuje stanowisko wyrażone przez pana Grzegorza Brauna, wybitnego reżysera filmów dokumentalnych i monarchistę, który już od wielu lat stara się odkłamywać historię Polski. Pan Braun nakreślił obraz katolickiej Wielkiej Polski, monarchii o gospodarce wolnorynkowej, otwartej na współpracę z innymi narodami europejskimi, w stosunkach z Rosją pamiętającej o przesłaniu Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Zasady, tak często przywoływane przez mówcę, to po prostu legitymizm.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.