Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Zmiany w Muzeum Narodowym — konferencja prasowa

Zmiany w Muzeum Narodowym — konferencja prasowa

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

27 maja 2014 roku pan dr hab. Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu, spotkał się z reprezentantami wrocławskich mediów, którym przedstawił plany na lata 2014-2015. Znaczące zmiany mają zajść m.in. na terenie najsłynniejszej rezydencji xiążąt von Hochberg, czyli wałbrzyskiego Zamku Książ, gdzie zostanie zagospodarowana powierzchnia wystawowa. Do rezydencji wrócą – po konserwacji – przechowywane w muzealnym magazynie obrazy i meble.

W gmachu głównym Muzeum Narodowego w 2015 roku odbędzie się natomiast prezentacja rzemiosł metaloplastycznych okresu modernizmu (złotnictwa i kowalstwa artystycznego). Główny wątek wystawy to dorobek wybitnych wrocławskich artystów: Eryka Adolfa (tworzącego wyłącznie na potrzeby Kościoła) i Jarosława Vonki.

Rok 2015 to także jubileusz trzydziestolecia działalności Panoramy Racławickiej, który będzie obchodzony od maja do sierpnia. Z tej okazji przygotowane są dwie wystawy, wydane zostaną publikacje xiążkowe. To tylko niektóre zapowiedzi, jakie padły ze strony pana dyrektora Oszczanowskiego oraz towarzyszących mu pracowników Muzeum: pani dr Beaty Lejman i pana Jacka Witeckiego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.