Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Urodziny Międzynarodowego Centrum Kultury

Urodziny Międzynarodowego Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Urodziny MCK

5 czerwca 2016 roku, w godz.11.00-19.00

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na swoje 25. urodziny! Przez cały dzień można bezpłatnie zwiedzać nową wystawę Max Ernst. Sny ornitologa. Polecamy także: oprowadzanie z przewodnikiem po kamienicy Pod Kruki przy Rynku Głównym 25 w Krakowie – siedzibie MCK, urodzinowe warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokaz filmu, a także relaks w kawiarence z niezwykłym widokiem na Wawel. W specjalnym „ptasim monidle” można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Program

Oprowadzanie po wystawie:

godz. 12.00 (w języku polskim), godz. 14.00 (w języku angielskim)

godz. 16.00 oraz 18.00 (kuratorskie, w języku polskim)

Oprowadzanie po kamienicy Pod Kruki:

godz. 11.00 oraz godz.13.00 (w języku polskim)

godz. 15.00 (w języku angielskim)

godz. 13.00, 15.00 – Urodzinowe warsztaty dla dzieci

Dzieci otrzymają Ilustrowany przewodnik po kamienicy „Pod Kruki” zawierający kartę zadań dla dzieci dotyczących historii zabytkowego budynku, obowiązują zapisy.

godz. 13.00 – Urodzinowe warsztaty dla dorosłych

Warsztaty sitodruku z MADU Studio – drukujemy urodzinowe kartki, obowiązują zapisy:

godz. 18.00 Pokaz filmu „Max Ernst: moje wagabundowanie – mój niepokój” (Max Ernst: Mein Vagabundieren – Meine Unruhe), Niemcy 1991, reżyseria: Piotr Schamoni

Dokument zrealizowany został z okazji setnej rocznicy urodzin malarza. Jest filmowym kolażem materiałów archiwalnych, zdjęć historycznych wykonanych przez samego artystę i nowych ujęć nakręconych przez autorów tego obrazu w Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech. Zawiera także fragmenty filmów, w których Ernst wziął udział, jak choćby Złotego wieku Ludwika Buñuela czy 8x8 Jana Richtera. Reżyser wykorzystał zarówno wywiady z Ernstem, jak i wypowiedzi osób z nim związanych. Pokaz filmu zorganizowany we współpracy z Domem Norymberskim.

W godzinach 11.00-19.00: urodzinowe „ptasie monidło”, kawiarnia i czytelnia z widokiem na Kraków w sali panoramicznej na 5. piętrze i na tarasie widokowym, kiermasz książek, plakatów i gadżetów z MCK.

Jubileusz MCK

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.