Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: 33. Musica Polonica Nova

33. Musica Polonica Nova

Narodowe Forum Muzyki

Szanowni Państwo,

w imieniu pana Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, a także pana Pawła Hendricha, dyrektora artystycznego festiwalu Musica Polonica Nova, serdecznie zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 25–29 maja 2022 roku. Kompozytorką rezydentką będzie pani Ewa Trębacz, twórczyni muzyki kameralnej i przestrzennej. Jej utwory, w tym napisany na festiwalowe zamówienie koncert skrzypcowy pt. Metanoia, usłyszymy w trzech odsłonach.

Podczas tegorocznego festiwalu Musica Polonica Nova zrealizowany zostanie program edycji z 2020 roku, która nie odbyła się z powodu pandemii. Program ten będzie odnosić się do otaczającej nas rzeczywistości – na nowo definiować, czym jest muzyka i wyznaczać nowe drogi twórczości artystycznej. Festiwal w roku 2022 będzie przebiegać pod hasłem „daCamera”.

Czas pandemii przeniósł muzykę współczesną, podobnie jak pozostałe gatunki sztuki, do sfery online. Na najbliższej edycji festiwalu podczas koncertów zauważalna będzie silna obecność atrakcyjnych aspektów wizualnych, jako równoważnych i wzbogacających spektrum warstwy muzycznej. Połączymy muzykę ze sztuką wideo, performansem i intermediami. Obraz wykorzystany podczas koncertu zmienia bowiem percepcję dźwięku i umożliwia odbiór prezentowanych utworów w szerszym kontekście. Więcej słyszeć, patrząc? Warto się przekonać, że tak właśnie jest!

Festiwal potrwa pięć dni, podczas których odbędzie się siedem koncertów – nie tylko w salach koncertowych, ale też w przestrzeniach foyer Narodowego Forum Muzyki. Planowane są również wydarzenia towarzyszące, takie jak spotkania z twórcami, improwizacyjna scena „po godzinach” oraz instalacja – koncert realizowany wspólnie z BWA w przestrzeni galeryjnej.

Do zobaczenia podczas festiwalowych wydarzeń!

Paweł Hendrich

dyrektor artystyczny

Musica Polonica Nova

Program Musica Polonica Nova 2022

Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.