Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Poznań: Tero Saarinen na Festiwalu Wiosny

Tero Saarinen na Festiwalu Wiosny

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – 7 Festiwalu Wiosny w Poznaniu, podczas którego gościem specjalnym będzie uznany na światowej arenie fiński choreograf Tero Saarinen wraz z zespołem.

21 marca 2012 r., godz. 19:00, w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu p. Tero Saarinen zaprezentuje „Stravinsky Evening”.

„Stravinsky Evening” to dwie silnie oddziałujące współczesne interpretacje klasycznych dzieł rosyjskiego kompozytora Igora Strawińskiego. Tero Saarinen, na którego wyjątkowy styl choreograficzny składają się wpływy sięgające od japońskiego teatru Butoh i sztuk walki po balet klasyczny i zachodni taniec współczesny, uważany jest powszechnie za jednego z wiodących interpretatorów Strawińskiego swojego pokolenia. Słynący z niesamowitych efektów wizualnych połączonych z innowacyjnym wykorzystaniem granej na żywo muzyki i multimediów „Stravinsky Evening” stanowi doskonały przykład holistycznego przeżycia typowego dla twórczości Saarinena.

Na spektakl składają się „Petrushka”, niezmiennie poruszający dramat trójkąta miłosnego, któremu towarzyszy znakomita grana na żywo muzyka sławnych akordeonistów, pp. Jakuba Crabba i Geira Draugsvolla, oraz „HUNT”, niezwykle intensywne solo Saarinena ułożone do „Święta wiosny”. „HUNT” odnosi się do wielowarstwowych tematów, w tym do licznych dwoistości ludzkiego istnienia oraz przemijalności piękna, a także do skutków nieustannego potoku informacji oraz postępu technologicznego. W utworze wykorzystywana jest również na żywo sztuka multimedialna artystki, p. Marity Liulii. Spektakl poruszył już widzów i krytyków na całym świecie, otrzymując liczne nagrody zarówno za choreografię i innowacyjne zastosowanie technologii, a także za niezapomnianą interpretację Tero Saarinena.

Bilety normalne: 55, 45, 33 zł. Bilety ulgowe: 45, 33, 22 zł.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań.

Obszerne informacje na temat Tero Saarinena oraz jego produkcji można znaleźć na stronie 7 Festiwalu Wiosny  oraz na Tero Saarinen Company.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.