Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Łodzi

W związku ze zbliżającą się 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Oddział Łódzki Instytutu Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza do udziału w obchodach tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Pragniemy ją uczcić, podobnie jak w ubiegłym roku, wywieszeniem w miejscach publicznych flag państwowych, włączeniem o godz. 17.00 syren upamiętniających godzinę „W” oraz apelem, by na tę krótką chwilę zatrzymać się i zastanowić się nad losem uczestników Powstania.

Uroczystości rozpoczną się chwilą zadumy w godz. „W” – 1 sierpnia 2015 r. o godz. 17.00 – przy kaplicy cmentarnej na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Józefa przy ul. Ogrodowej 39 w Łodzi, gdzie zaprezentujemy również wystawę edukacyjną przygotowaną przez pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi pt. Powstańcze biografie – łódzkie echa Powstania Warszawskiego. Gościem spotkania będzie pani Gryzelda Studzińska, prezes Środowiska Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej „Warszawa”. Na zakończenie uroczystości złożymy kwiaty i zapalimy znicze na wybranych mogiłach powstańczych zlokalizowanych na terenie nekropolii.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rocznicy.

***

Wystawa Powstańcze biografie – łódzkie echa Powstania Warszawskiego składa się z biogramów łodzian, którzy walczyli i ginęli w Powstaniu Warszawskim, oraz tych byłych powstańców, którzy po wojnie osiedli tutaj i wnieśli wkład w życie społeczne i umysłowe miasta.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.