Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Bożek demokracji

Bożek demokracji

Klub Polonia Christiana

Bożek demokracji

Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski pana prof. Jacka Bartyzela połączony z promocją nowego wydania książki Demokracja i wykładem zatytułowanym Bożek demokracji.

Zapraszamy 1 grudnia 2023 roku o godz. 18.00 do Domu Technika Naczelnej Organizacji Technicznej przy ul. Józefa Piłsudskiego 74 we Wrocławiu (sala 208, I piętro). Wstęp wolny.

Jak to się stało, że demokracja osiągnęła w powszechnej świadomości status „najlepszego” ustroju, „jedynie słusznej” ideologii i wreszcie „świeckiej religii” zdechrystianizowanego świata, której nie wypada krytykować i w żaden sposób podważać? Wybitna książka Jacka Bartyzela, łącząca solidność i rzetelność naukowej rozprawy z błyskotliwością politycznej publicystyki, niszczy ten wszechobecny paradygmat, i to niszczy w sposób nieodwracalny. Przedstawia historię idei i praktyki demokratycznej od starożytnej Grecji aż do stanu obecnego, w którym państwem rządzi klasa polityczno-medialna, procesy wyborcze są zdominowane przez techniki marketingowo-manipulacyjne, a sferę moralno-społeczną charakteryzuje tendencja do akceptacji permisywizmu oraz dominacji tzw. politycznej poprawności.

Więcej o książce

Podczas wieczoru autorskiego będą dostępne również trzy inne książki autorstwa prof. Jacka Bartyzela:

Najnowsza: Rzeczy odsłonięte. Recenzje – laudacje – przemowy

Opus magnum, czyli: Tradycjonalizm bez kompromisu. Dzieje dynastii, myśli i akcji karlistowskiej w Hiszpanii 1833–1936

Zboże polskiego myślenia

2 grudnia w godz. 11.30–13.00 prof. Jacek Bartyzel spotka się z czytelnikami na stoisku Wydawnictwa Prohibita (nr 76) podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

Bożek demokracji

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.