Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Wizyta duszpasterska JE x. biskupa Donalda Sanborna

Wizyta duszpasterska JE x. biskupa Donalda Sanborna

Oratorium NMP Królowej Polski

4 i 5 maja 2019 roku odwiedzi Polskę JE x. biskup Donald Sanborn, rektor Seminarium Trójcy Przenajświętszej w Brooksville (Floryda). Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odprawi Msze Święte w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Józefa Sarego 18/2, w niedzielę udzieli także sakramentu Bierzmowania.

Porządek Mszy Świętych:

4 maja

Msza Święta o godz. 7.45 (x. Rafał Trytek)

Msza Święta o godz. 10.00 (JE x. bp Donald Sanborn)

5 maja

Msza Święta o godz. 7.45 (x. Rafał Trytek)

Msza Święta o godz. 10.00 (JE x. bp Donald Sanborn)

Jego Excelencja x. biskup Donald Sanborn urodził się 19 lutego 1950 roku w Nowym Jorku, jest absolwentem Międzynarodowego Seminarium Świętego Piusa X w Ecône, gdzie 29 czerwca 1975 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych objął m.in. stanowisko rektora Seminarium Świętego Tomasza z Akwinu. W 1983 r. odszedł z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. W 1995 r. założył Seminarium Trójcy Przenajświętszej, pierwotnie znajdujące się w stanie Michigan, a w 2003 r. przeniesione na Florydę. 19 czerwca 2002 r. otrzymał sakrę biskupią z rąk biskupa Roberta Fidelisa McKenny OP. Jego Excelencja jest teoretykiem sedewakantyzmu formalno-materialnego, założycielem zgromadzenia dominikanek św. Tomasza z Akwinu, a także stworzonego w 2017 r. Instytutu Rzymskokatolickiego, którego członkowie w posłudze kapłańskiej kierują się teologią tomistyczną, tezą Cassiciacum i antymodernizmem zdefiniowanym przez papieża św. Piusa X.

Do tej pory pięciokrotnie odwiedzał Polskę.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.