Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Wystawa Relacje / Relations

Wystawa Relacje / Relations

Ambasada Królestwa Norwegii

1 kwietnia 2011 r., o godz. 18.00 warszawska Akademia Sztuk Pięknych we współpracy z Narodową Akademią Sztuk Pięknych w Bergen zaprasza na wernisaż wystawy pt. RELACJE / RELATIONS. Wystawa jest kolejnym elementem projektu wymiany artystycznej CZYSTA SZTUKA – PURE ART, finansowanego z funduszy norweskich w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej. Będzie można zobaczyć prace m.in. Pettera Bergeruda, Frode Ljøkjella, Mette L’Orange czy też Charlesa Michalsena.

Pomysłodawcy projektu z założenia posługują się wieloznacznym pojęciem CZYSTA SZTUKA. Z jednej strony oznacza ono sztukę czystą, autentyczną, wolną od komercyjnych wpływów, z drugiej często jest także kojarzone z ekologią, która w Norwegii jest integralną częścią zrównoważonego rozwoju społeczeństwa.

Celem projektu jest nawiązanie ścisłej współpracy między uczelniami, wymiana doświadczeń artystycznych i dydaktycznych, przybliżenie odbiorcom odmiennych kultur, różnych sposobów rozumienia sztuki w Polsce i Norwegii.

W ramach projektu zaplanowano zorganizowanie sześciu wystaw oraz dwóch warsztatów studenckich. Wystawom będą towarzyszyć wykłady artystów oraz katalogi, prezentujące sylwetki i twórczość autorów. Na zakończenie projektu zostanie wydana publikacja dokumentująca i podsumowująca jego realizację.

Wystawy poświęcone są trzem cyklom tematycznym: PODMIOTOWI w sztuce, czyli twórcy, PRZEDMIOTOWI (konkretnej formie przestrzennej stworzonej przez artystę) oraz PRZESTRZENI PUBLICZNEJ (uszlachetnionej dzięki bezpośredniemu funkcjonowaniu w niej obiektu artystycznego).

Wystawa czynna będzie od 1 do 14 kwietnia 2011 r., poniedziałek – piątek, godz. 12.00-18.00, w Pałacu Czapskich-Raczyńskich w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 5.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.