Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wernisaż wystawy Dagmary Glemme

Wernisaż wystawy Dagmary Glemme

Centrum Kultury Zamek / Stowarzyszenie Polsko-Szwedzkie „Tillsammans”

Dyrektor Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu Elżbieta Leńczyk oraz prezes Stowarzyszenia Polsko-Szwedzkiego „Tillsammans” Elżbieta Towarnicka

mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy pani Dagmary Glemme

Moja podróż

(malarstwo i szkło artystyczne)

zorganizowany w ramach XX Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku

3 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00

Galeria Centrum Kultury Zamek, plac Świętojański 1, Wrocław

Zapraszamy na wystawę od 3 do 27 kwietnia 2014 roku. Wstęp wolny.

wystawa Dagmar Glemme

Pani Dagmara Glemme urodziła się w 1942 roku w Polsce. Po wojnie jej rodzice wraz z córką osiedlili się w Niemczech. Dagmara Glemme studiowała pedagogikę gimnastyki i tańca, architekturę oraz malarstwo i rzeźbę na Uniwersytecie w Hanowerze. W 1973 roku wyjechała do Szwecji, gdzie zajmuje się malarstwem, rzeźbą i projektowaniem. Aktywnie uczestniczy w szwedzkim życiu kulturalnym, inicjując i realizując wiele projektów. Przyczyniła się do powołania Nordic Art Fair w Sundsvall. Zorganizowała dwie galerie sztuki w Halmstad. Od roku 2012 prowadzi Dagmar Glemme Art Center i salon wystaw artystycznych oraz park rzeźb Hasslarp w Helsingborg.

Prace artystki charakteryzuje, niezależnie od użytego przez nią tworzywa, wyjątkowa intensywność barw, posługiwanie się symboliką i elementami magicznymi niosącymi z sobą duży ładunek pozytywnych emocji i przyjemnych skojarzeń. W jej obrazach i rzeźbach barwy i kształty zawsze stwarzają możliwość do indywidualnego przeżywania danego dzieła. Malując, czy to na płótnie, ceramice, szkle czy na dużych blokach kamiennych, artystka zabiera nas zawsze w niezwykłą podróż do świata duchowego. Prace Dagmar Glemme znane są na całym świecie. Artystka swój dorobek artystyczny prezentowała na ponad 300 wystawach indywidualnych.

Stowarzyszenie Polsko-Szwedzkie „Tillsammans” - program XX Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.