Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Duńskie brzmienia elektroniczne

Duńskie brzmienia elektroniczne

Sen Pszczoły

Trochę późno, ale liczę, że miłośnicy elektronicznych brzmień znajdą czas na to, by zajrzeć do klubu Sen Pszczoły 11 kwietnia 2012 r. (godz. 21:00) i posłuchać duńskiej elektroniki w wydaniu zespołów BOTTLED IN ENGLAND i Kúra.

Grupa BOTTLED IN ENGLAND gra dźwięki elektroniczne, którym najbliżej do drum’n’bassu i dubstepu, aczkolwiek Duńczycy wychodzą w swojej twórczości często poza te ramy. Duet tworzy dwójka przyjaciół: August i Daniel. Zespół jest stosunkowo młody, ale ma już na koncie sporo sukcesów, w tym bardzo dobrze przyjęty koncert na Roskilde 2011. W minionym roku można było zobaczyć BOTTLED IN ENGLAND na koncercie w Polsce podczas Nordland Art Festival 2011 w Łodzi.

Debiutancka EP-ka BOTTLED IN ENGLAND „Believe the hype!” to zaledwie próbka potencjału, jaki posiadają młodzi Duńczycy. Podobno nic nie jest w stanie oddać atmosfery i energii, jaką wytwarzają od pierwszych sekund na swoich koncertach.

W lutym br. grupa wypuściła do sieci dwa nowe utwory, które można za darmo pobrać z ich strony internetowej. Tego samego dnia odbyła się premiera videoclipu do jednej z nowych piosenek – „Change”.

Strona zespołu: http://bottledinengland.com

Kúra — ten duńsko-islandzki zespół tworzy trójka muzyków: wokalistka Fanney Ósk Þórisdóttir oraz dj’e i producenci Brynjar Bjarnfoss i Rasmus Liebst.

Kúra to – jak reklamują zespół Organizatorzy – spotkanie wulkanicznych islandzkich brzmień ze słodką elektroniką. Grupa wybuchowo łączy elektroniczne dźwięki z elementami dubu i delikatnymi, wdzięcznymi wokalami. Wszystko wyprodukowane jest w melodyjnej formie, która wprost „wlewa” się w uszy.

W grudniu 2010 roku trio Kúra wydało EP-kę „Multi Colour”, na której oprócz oryginalnych kompozycji znalazły się remixy (m.in. Maxa Coopera [UK] i Lulu Rouge [DK]). Remix utworu „Gógó” w wersji Lulu Rouge przez ponad miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu listy piosenek najczęściej kupowanych poprzez iTunes Denmark Electronica.

Obecnie Kúra przygotowuje się intensywnie do wydania debiutanckiego albumu. W sieci można już odsłuchać (oraz pobrać za darmo z SoundCloud grupy) singiel promujący wydawnictwo „Anchor”.

Strona zespołu: http://www.myspace.com/musicofkura

Bilety: 20zł (25zł w dniu koncertu) – do nabycia w klubie. Na podstawie materiału przesłanego przez Organizatora.

Sen Pszczoły, ul. Inżynierska 3, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.