Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Na pokaz. Kuratorskie diagnozy polskości

Na pokaz. Kuratorskie diagnozy polskości

Muzeum Narodowe w Krakowie

Jaką diagnozę wystawimy polskości? – debata towarzysząca wystawie „#dziedzictwo”

Wystawa Muzeum Narodowego w Krakowie pt. #dziedzictwo pobudza do dyskusji. Wszystkich, którzy chcą opowiedzieć – albo posłuchać – jakie jest nasze dzisiejsze dziedzictwo, co z niego odnaleźli w Muzeum, a czego zabrakło i w jaki sposób mogą być definiowane pojęcia tożsamości i dziedzictwa, zapraszamy serdecznie na debatę zatytułowaną Na pokaz. Kuratorskie diagnozy polskości. Spotkanie rozpocznie się 6 października 2017 roku o godz. 18.00 w sali U Samurajów w Gmachu Głównym. Poprowadzi je pan Piotr Policht – krytyk sztuki, kurator, redaktor magazynu „Szum”. Wśród dyskutujących znajdą się m.in. pan Andrzej Szczerski, wicedyrektor MNK i kurator wystawy #dziedzictwo, pani Ewa Gorządek, historyk sztuki, kuratorka (wraz ze Stachem Szabłowskim), wystawy Późna polskość. Nowe formy narodowej tożsamości po roku 1989 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, pan Piotr Bernatowicz, historyk i krytyk sztuki, kurator wystaw, wieloletni redaktor naczelny magazynu „Arteon”, pan Łukasz Białkowski, krytyk sztuki, niezależny kurator, wykładowca akademicki. Wstęp wolny.

Weekend za pół ceny

Od 6 do 8 października zapraszamy do skorzystania z weekendowej akcji zniżkowej – można zwiedzić wybrane oddziały Muzeum za połowę ceny. Zapraszamy do oddziałów: Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego i Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Józefa Piłsudskiego 12, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, pl. Władysława Sikorskiego 6, Dom Jana Matejki, ul. Floriańska 41, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem, ul. Kasprusie 19. 8 października wstęp będzie bezpłatny – jak w pozostałe niedziele.

Wspólny bilet do dwóch muzeów w Sukiennicach

Reagując na potrzeby widzów, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zacieśniają współpracę. Od 4 października dwa oddziały MHK i MNK łączy już nie tylko sąsiedztwo w jednym budynku, ale również porozumienie o sprzedaży wspólnych biletów. Będzie taniej i łatwiej. Wszystkie osoby chcące odwiedzić Rynek Podziemny i Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach będą mogły kupić jeden bilet.

Najważniejsze informacje o bilecie łączonym:

Kosztuje 28 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy), co pozwala zaoszczędzić 20 procent w stosunku do cen biletów kupowanych osobno. Dodatkowo uprawnia do dziesięcioprocentowego rabatu w Café Szał w Sukiennicach w dniu zwiedzania.

To promocja zwiedzania poza sezonem – bilet kupiony w tym roku jest ważny przez trzy miesiące od daty zakupu, bilety sprzedawane od stycznia 2018 będą ważne do 31 marca 2018 roku.

Można go kupić w kasie MHK w podziemiach Sukiennic, w kasie MNK przy wejściu do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach i w Centrum Obsługi Zwiedzających MHK (Sukiennice) – umożliwia zwiedzenie obu muzeów niezależnie od tego, gdzie został kupiony.

Z uwagi na ograniczoną liczbę biletów do Podziemi Rynku przy zakupie biletu łączonego w MNK obowiązuje rezerwacja wstępu do Podziemi Rynku w oddziale, w Centrum Obsługi Zwiedzających lub przez stronę www.podziemiarynku.com.

Bilet do Galerii Sztuki Polskiej XIX w. ma charakter otwarty (na dowolny dzień) – posiadacz biletu łączonego omija kolejkę przy kasie.

Wydarzenia edukacyjne

7 października

Dawno, dawno temu…

cykl: Latający dywan. Opowieści przedmiotów (spotkanie dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat)

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa #dziedzictwo, godz. 12.00

prowadzenie: p. Cieszka Żółtko, wstęp: bilet 10 zł

konieczna rezerwacja, tel. 12 433 57 44

8 października

Fundamenty – o idei powstania i historii Muzeum Narodowego w Krakowie

cykl: Postacie muzeum

Gmach Główny, wystawa #dziedzictwo, godz. 12.00

prowadzenie: p. Danuta Macheta, wstęp z biletem na wystawę

10 października

W pracowni malarza i poety

cykl: Rozmowy o literaturze

Dom Józefa Mehoffera, godz. 10.15

prowadzenie: p. Katarzyna Szczygieł, wstęp: 1 zł

***

Mamy, zwiedzamy!

oprowadzania dla opiekunów dzieci do lat trzech

Gmach Główny, wystawa #dziedzictwo, godz. 11.00

prowadzenie: p. Justyna Majewska, wstęp z biletem na wystawę

***

Spotkanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

cykl: Muzeum przyjazne

Gmach Główny, wystawa #dziedzictwo, godz. 11.00, 12.15

prowadzenie: p. Marta Witoń, wstęp: 1 zł

konieczna rezerwacja, tel. 12 433 57 44

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.