Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Deregulacja zawodów — przebieg, skutki, prognozy

Deregulacja zawodów — przebieg, skutki, prognozy

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis”

1 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00, w sali 307 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120, wejście od ul. Kamiennej) odbędzie się spotkanie otwarte Koła Naukowego Myśli Wolnościowej „Praxis”. Prelekcję na temat Deregulacja zawodów — przebieg, skutki, prognozy wygłosi pan Grzegorz Kryg.

Tematem spotkania będzie realizowany przez rząd proces deregulacji dostępu do zawodów. Już od kilku lat w mediach pojawia się zagadnienie zmniejszania biurokratycznych barier wejścia do wielu zawodów – m.in. ekonomicznych i prawniczych, ale również tych mniej medialnych. Czy mamy do czynienia z przełomem i radykalną zmianą ułatwiającą dostęp do wykonywania wymarzonej pracy wielu młodym ludziom? Czy raczej są to zmiany nieznaczne i kosmetyczne? Co dokładnie się zmieniło? Jakie skutki miało uwolnienie zawodów, którymi rząd już się zajął? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć pan Grzegorz Kryg, student prawa zainteresowany tematyką procesów deregulacyjnych.

Po prezentacji przewidziany jest czas na dyskusję i pytania. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i zaproszenia znajomych.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.