Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Szczecin: Dni Skandynawskie

Dni Skandynawskie

Ambasada Królestwa Norwegii

Od 4 do 6 kwietnia 2014 roku odbywają się Dni Skandynawskie, którym patronuje m.in. Ambasada Norwegii. Będzie to nie tylko prezentacja biznesowa, gospodarcza i turystyczna, ale i wiele wydarzeń z zakresu edukacji i kultury, w tym wystawa o dwustuleciu norweskiej konstytucji.

Program obchodów Dni Skandynawskich opiera się na czterech modułach: biznesowym, sportowym, edukacyjnym i kulturalnym. W ramach każdego z nich przewidziane są różne wydarzenia, począwszy od konferencji biznesowych poprzez prezentacje artystyczne, pokazy filmów, wystawy plenerowe, na imprezach sportowych kończąc. Nie zabraknie również wielu ciekawych gości.

Skandynawia okazuje się naszym naturalnym partnerem, jeśli chodzi o współpracę na wielu płaszczyznach. Zależy nam, żeby Szczecin stał się centrum współpracy polsko-skandynawskiej, abyśmy mogli tutaj każdego roku odbywać spotkania i rozmawiać o wielu aspektach naszych działań – powiedział pan Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Mam nadzieję, że bogaty i interesujący program zachęci do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Celem Dni Skandynawskich jest budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych, połączonych z prezentacją oferty gospodarczej.

Dni Skandynawskie to także inicjowanie różnego rodzaju projektów w obszarze edukacji i turystyki, oraz zintegrowanie z ofertą miasta mniejszości skandynawskiej uczącej się i pracującej w Szczecinie.

Dni Skandynawskie rozpoczęły się 4 kwietnia od konferencji biznesowej Skandynawski model współpracy w Szczecinie – wymiana wiedzy i doświadczeń. W otwarciu uczestniczyła pani Anna Greta Riise, radca ministra w Ambasadzie Norwegii.

5 kwietnia odbędzie się otwarcie dwóch wystaw: wystawy poświęconej jubileuszowi uchwalenia norweskiej konstytucji oraz wystawy o kryminalnej literaturze skandynawskiej.

Wydarzeniem dnia będzie koncert pani Silje Nergaard z Norwegii w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego ME.BA. Prowadzącym koncert będzie pan Marek Niedźwiecki, redaktor muzyczny Programu III Polskiego Radia.

6 kwietnia w Ogrodzie Różanym odbędą się wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Będzie można wziąć udział m.in. w biegu na dwa kilometry, przespacerować się z kijkami w ramach marszu Nordic Walking oraz wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami.

Szczegółowy program

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.