Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Szczecin: Dni Skandynawskie

Dni Skandynawskie

Ambasada Królestwa Norwegii

Dni Skandynawskie, obchodzone już po raz drugi, to inicjowanie różnego rodzaju projektów w obszarze biznesu, edukacji, kultury i turystyki oraz zintegrowanie z ofertą miasta mniejszości skandynawskiej, uczącej się i pracującej w Szczecinie.

Tegoroczne obchody Dni Skandynawskich – wzorem ubiegłorocznej edycji – ogniskują się wokół czterech modułów: biznesowego, edukacyjnego, kulturalnego i sportowego. W każdym z nich zaplanowano wydarzenia takie jak konferencje biznesowe, seminaria i wykłady oraz szereg atrakcji w postaci występów artystycznych, pokazów filmów, wystaw plenerowych, warsztatów i konkursów dla dzieci oraz imprez sportowych.

Mam nadzieję, że bogaty i interesujący program zachęci szczecinian i innych zainteresowanych do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówi prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Interesującym elementem Konferencji Biznesowej 17 kwietnia będzie norweska prezentacja na temat energii i efektywności energetycznej. Kluczowym tematem będą różne aspekty związane z efektywnością energetyczną, m.in. uregulowania prawne, „elastyczność” i wydajność energetyczna, technologie energii odnawialnych, „zielone miasta”, czyli budownictwo ekologiczne oraz zagadnienia związane z emisją CO2.

Dni Skandynawskie rozpoczną się 16 kwietnia i potrwają do 19 kwietnia 2015 roku.

Szczegółowy program Dni Skandynawskich

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.