Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Drobinki — wystawa rysunku i grafiki Małgorzaty Mau Teodorowicz

Drobinki — wystawa rysunku i grafiki Małgorzaty Mau Teodorowicz

Galeria Versus

Drobinki – wystawa rysunku i grafiki Małgorzaty Mau Teodorowicz

15 kwietnia12 maja 2016 roku

Wernisaż: 15 kwietnia, godz. 18.00

Galeria Versus, ul. Jatki 11, Wrocław

Wstęp wolny

Kurator: Michał Mateusz Wysocki

Twórczość Mau z pewnością nie jest znana szeroko. Bardzo rzadko zdarza się, że dyplomowani artyści przez kilka lat tworzą do szuflady, przeciwni są budowaniu nazwiska jako marki. Dlatego to, co tworzy Mau, tym bardziej pozostaje wyjątkowe w swojej autentyczności. Chcielibyśmy zabrać Państwa w baśniową podróż. Wybierzemy się do świata fantazji i koloru, jednakże bez infantylności i pretensji. Akwarele i grafiki Mau to piękny, hermetyczny krajobraz, który jest różnorodny i zarazem spójny. To mapa krainy zielonej trawy, turkusowego nieba, wysokich gór, lotów balonem i barwnych, orientalnych domów, w których mieszkają bohaterowie z odległej krainy, rozłożonej na kilku płótnach. Jej twórczość jest przedłużeniem tego, co wyobrażamy sobie, czytając opowiadania Tove Jansson. Wizja ta potwierdza się, gdy zestawimy je z filmami animowanymi Mau, w których pokazuje ożywione wełniane i filcowe stwory. Stwory zawieszone gdzieś pomiędzy bajkami o Krainie Muminków i orientalnymi mitami. Pomiędzy wszystkimi tymi płótnami kryją się malutkie drobinki, które z oddali mogą przybierać dowolne dla nas kształty. Nie jest to świat ani dziecięcy, ani dorosły. To świat wspomnień i prywatnych wyobrażeń, pełen subtelności i niedomówień, w których to właśnie my powinniśmy sobie wszystko dopowiedzieć, łącząc po kolei tytułowe drobinki.

Małgorzata Mau Teodorowicz

Pani Małgorzata Mau Teodorowicz (ur. 1979, Wrocław) – malarka, rysowniczka, reżyserka, scenografka i realizatorka filmów w technice animacji poklatkowej, absolwentka Wydziału Malarstwa. Dyplom (2004) pod kier. p. prof. A. Dymitrowicza, grafika pod kier. p. prof. A. Basaja – na rodzimej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Pod pseudonimem Mau Motion zrealizowała kilka krótkometrażowych filmów animowanych, w których sama zaprojektowała i wykonała baśniową scenografię oraz stworzyła reżyserską warstwę narracyjną i producencką.

Oprawę muzyczną zapewni akustyczny koncert p. Łukasza Kwilińskiego, wrocławskiego wokalisty i aktora. Drobinki to pierwsza wystawa artystki, dlatego też jesteśmy dumni, że ten wieloletni zbiór prac zostanie zaprezentowany szerzej w Galerii Versus.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.