Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Wykład dyrektora Muzeum Noblowskiego

Wykład dyrektora Muzeum Noblowskiego

Uniwersytet Warszawski

W dniach 12-15 marca 2012 roku do Polski z wizytą studyjną przyjedzie dyrektor Muzeum Noblowskiego w Sztokholmie, pan Olaf Amelin. Wygłosi m.in. wykład na Uniwersytecie Warszawskim.

W ciągu czterodniowego pobytu w Warszawie odwiedzi m.in. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego. Spotka się także z Ambasadorem Szwecji w Polsce, panem Stefanem Herrströmem.

14 marca, godz. 15:00, p. Amelin wygłosi wykład On Time in Space; Displaying the Genius of Nobel Laureates oraz spotka się ze studentami i pracownikami uniwersytetu.

Wykład odbędzie się w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów – Potockich, ul. Krakowskie Przedmieście 32 (kampus główny uczelni).

Program wizyty Amelina koordynuje Instytut Adama Mickiewicza oraz Instytut Polski w Sztokholmie.

Muzeum Noblowskie w Sztokholmie to prestiżowa instytucja. Każdego roku laureaci Nagrody Nobla przed ceremonią wręczenia zwiedzają je wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Więcej o muzeum: http://www.nobelmuseum.se/en.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.