Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: O działalności artystycznej

O działalności artystycznej

Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki

Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki serdecznie zaprasza na dwunasty wykład z cyklu Ta straszna sztuka współczesna.

pan dr Marek Kulig

O działalności artystycznej

29 maja 2014 r., godz. 18.00

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Szewska 36, sala 309

harmonogram wykładów

profil WFSHS na Facebooku

Ostatni wykład cyklu przybierze formę spotkania z artystą i pedagogiem: pan dr Marek Kulig opowie o swojej twórczości i postara się przybliżyć to, co kryje się pod tak szerokim pojęciem jak „działalność artystyczna”.

…Jednym z kilku źródeł inspirujących autora — inicjujących w głównej mierze powstawanie, a także cały rozwój strony formalnej jego realizacji — jest krąg zagadnień związanych z archeologią, a w szczególności pochodną kwestią odkrywek: artefakty piśmiennictwa – manuskrypty, fragmenty starych ścian, budowli, epitafia, relikwiarze, wykopaliska itp…

dr Marek Kulig – urodzony w 1971 r. w Twardogórze. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w latach 1991-1996, do piątego roku w pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Dyplom uzyskał w pracowni Rzeźby prof. Leona Podsiadłego. Od 2001 r. jest pracownikiem macierzystej uczelni w pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Mariana Wołczuka. W 2010 r. uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk pięknych. Współpracuje z Wyższą Szkołą Humanistyczną we Wrocławiu. W 2013 r. pełnił funkcję kuratora 11. Konkursu Gepperta.

Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i projektowaniem. Jest laureatem kilku nagród. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Austria, Niemcy, Włochy, Belgia, Chorwacja, Emiraty Arabskie, USA).

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.