Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Dzień Seniora w Muzeum Narodowym

Dzień Seniora

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

Dzień Seniora

3 października 2015 r.

godz. 10.00

Psim tropem po muzeum – zajęcia dla seniorów z wnukami

Autor zajęć poprosi każdą rodzinę uczestniczącą w zabawie o wytropienie w muzealnych galeriach psa, nadanie mu imienia i stworzenie historyjki tłumaczącej jego obecność w dziele sztuki. Następnie uczestnicy zostaną poproszeni o prezentację „swojego” psa i jego historii przed całą grupą. W drugiej części spotkania dziadkowie z wnukami wykonają z papieru przestrzenne psy, które powędrują z nimi do domów. Zabawę poprowadzi pan Sławomir Ortyl. Obowiązują zapisy: tel. 71 372 51 48. Wstęp wolny.

godz. 12.00

Chapeau bas! Czyli historia kapelusza

Cykl: Piękne i użyteczne

Prelegentka, pani Iwona Gołaj, opowie nie tylko o kapeluszach, ale także o innych – damskich i męskich – nakryciach głowy. Pokaże, jak zmieniały się pod wpływem mody, i zwróci uwagę na ich znaczenie symboliczne (np. w XIX-wiecznej Polsce, w okresie żałoby narodowej po klęsce powstania styczniowego, z niechęcią odnoszono się do światowców w cylindrach, przeciwstawiając im patriotów w konfederatkach). Wstęp wolny.

godz. 13.15

Co z nich wyrosło? Postacie z portretów

Pani Jadwiga Jasińska-Sadura opowie o losach wybranych dzieci, znanych z portretów. Uczestnicy będą mogli poznać m.in. losy dzieci z rodzin królewskich (Zygmunt III Waza), magnackich (Zygmunt Krasiński) i artystycznych (Julia i Rafał Malczewscy). Wstęp wolny.

godz. 14.30

Koncert Chóru DUMKA

Chór DUMKA pod kierunkiem pani Barbary Szarejko-Nestor wystąpi w holu głównym Muzeum ze specjalnie przygotowanym na tę okoliczność repertuarem. Wstęp wolny.

godz. 15.30

Szlakiem ukrytych mądrości

Pan Grzegorz Wojturski zaprasza seniorów na specjalny interaktywny spacer po Galerii Sztuki Europejskiej. Wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.