Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Dzień Wolnej Sztuki

Dzień Wolnej Sztuki

Muzeum Łazienki Królewskie

Zwolnij tempo i czerp radość z niespiesznego zwiedzania podczas Dnia Wolnej Sztuki. Obejrzymy dzieła z Pałacu na Wyspie i posłuchamy opowieści pod hasłem Początek. Nadzieja. Wiosna.

Dzień Wolnej Sztuki to muzealna akcja społeczna, organizowana od 2011 r. Odbywa się po to, by przekonać zwiedzających, że warto zobaczyć mniej, lecz dokładniej. Można oglądać wolniej, bez specjalistycznego przygotowania. Liczy się tylko to, co czujemy i myślimy, patrząc na dzieła.

W tym roku akcja została wznowiona po pandemicznej przerwie. W ramach Dnia Wolnej Sztuki w Łazienkach Królewskich obejrzymy dzieła znajdujące się w Pałacu na Wyspie (ul. Agrykola 1). Będą to rzeźbiarskie alegorie kontynentów z Pokoju Bachusa oraz obraz Triumf Amfitryty autorstwa malarza z kręgu Szymona Voueta, eksponowany w Galerii Obrazów. O obiektach opowiedzą muzealne wolontariuszki, panie Antonina Głogowska i Antonina Krylik. Przynajmniej jedna z historii – zgodnie z hasłem akcji – będzie związana z budzącą się do życia naturą, nowym początkiem i rozkwitającą nadzieją.

13 kwietnia 2024 r., godz. 12.00–13.00. Zbiórka przed Pałacem na Wyspie, wstęp: 5 zł.

W Dniu Wolnej Sztuki biorą też udział: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Farmacji, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Żydowski Instytut Historyczny, Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.