Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Czy Francja skazana jest na islam?

Czy Francja skazana jest na islam?

Studenckie Koło Naukowe „Prawo, Społeczeństwo, Kultura”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Studenckiego Koła Naukowego „Prawo, Społeczeństwo, Kultura”, które odbędzie się 25 listopada 2015 roku o godz. 18.45.

Referat wygłosi wiceprezes Koła, pan Tomasz Moliński. Tematem spotkania będzie społeczno-polityczna przyszłość Francji ze szczególnym naciskiem na analizę wizji przedstawionej w książce Uległość Michała Houellebecqa, kontrowersyjnego francuskiego pisarza i prowokatora.

Czy Francja już wkrótce przekształci się z państwa laickiego w państwo wyznaniowe z prawem szariatu? Czy możliwy jest powrót Francji do katolicyzmu lub utrzymanie świeckości państwa? Jak mają się ostatnie wydarzenia (napływ imigrantów i uchodźców, zamachy w Paryżu) do wizji kreślonej przez Houellebecqa? Czy Francję czeka wojna domowa? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź na spotkaniu.

Po referacie przewidujemy czas na dyskusję. Znajomość Uległości nie jest konieczna. Ma ona stanowić jedynie punkt wyjściowy do rozmowy na temat obecnej kondycji i przyszłości Francji.

Zapraszamy: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, budynek C przy ul. Więziennej 8/12, Amfiteatr B.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.