Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Projekcja filmu „Gloria i exodus – historia szlachty śląskiej”

Projekcja filmu „Gloria i exodus – historia szlachty śląskiej”

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta

Film Gloria i exodus – historia szlachty śląskiej docieka znaczenia szlachty śląskiej w burzliwych czasach XX wieku.

Historia Śląska odżywa we wspomnieniach potomków rodzin śląskich arystokratów o czasach przejściowych od cesarstwa przez demokrację do narodowego socjalizmu, a także o sytuacji dawnych niemieckich prowincji wschodnich po II wojnie światowej. Rodziny szlacheckie – Ballestrem, Henckel von Donnersmarck, Eichborn, Küster, Wietersheim-Kramsta, Tiele-Winckler i Xiążęta Pszczyńscy – reprezentują szlachtę, która przyczyniła się do rozwoju przemysłu, architektury i kultury bogatego w historię kraju nad Odrą. Autorami filmu są panowie Ronald Urbańczyk oraz Andrzej Klamta.

Rozmowę z Ronaldem Urbańczykiem poprowadzi p. dr Andrzej Dębski. Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2015 r., godz. 18.00, w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta UWr, ul. Strażnicza 1-3, sala nr 13, Wrocław.

plakat do pobrania

filmografia i informacje o autorach

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.