Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Historia Mniej Znana / X Wystawa Tulipanów

Historia Mniej Znana / X Wystawa Tulipanów

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Spacery zaczynają się o godz. 13.30, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

18 marca: Z ciekawości świata – czyli królewskie (i nie tylko) podróże w czasach Jana III i Marii Kazimiery

W jakich celach 300 lat temu w Polsce podróżowano? Jak wyglądały podróże edukacyjne Jana Sobieskiego i jego synów? Gdzie Marysieńka ratowała swoje zdrowie i na czym polegała turystyka zdrowotna? Jak wyglądały wyjazdy służbowe? Czy odwiedziny u rodziny zawsze były mile widziane? Czy w XVII wieku podróżowanie było bezpieczne i wygodne?

15 kwietnia: Do czego to służyło? – o (nie) oczywistych przedmiotach w pałacu

Piękne, kunsztowne, drogocenne – tak zazwyczaj określamy przedmioty znajdujące się w zbiorach muzealnych. Jednak wśród nich możemy znaleźć również takie, o których wiemy niewiele, a funkcji jedynie możemy się domyślać. Podczas spaceru pochylimy się nad gablotami, zajrzymy w głąb szaf muzealnych i zanurkujemy do szuflad magazynowych, aby odkrywać tajemnice mniej oczywistych przedmiotów.

X Wystawa Tulipanów

16-18 marca 2018 roku, godz. 10.00-20.00

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych w Skierniewicach mają przyjemność zaprosić na X Wystawę Tulipanów. Zaprezentujemy blisko 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych. Wystawie towarzyszy kiermasz kwiatowo-cebulowy obok Oranżerii oraz stoiska z wydawnictwami ogrodniczymi w Oranżerii.

Patronat nad wystawą objął Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Wstęp na wystawę jest bezpłatny – obowiązuje bilet wstępu do parku (normalny: 5 zł, ulgowy: 3 zł, bilet „Muzeum za złotówkę” dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 lat, dzieci do lat 7 – wstęp wolny).

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.