Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Idzie Antykomuna

Idzie Antykomuna

Ruch Narodowy

Szanowni Państwo,

wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja inicjatywy Idzie Antykomuna. Wydarzenie od kilku już lat tradycyjnie organizowane jest w Łodzi. Jak co roku obchody 13 grudnia poprzedzają wykłady, sondy uliczne itp.

Kulminacją jest oczywiście rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg wydarzeń, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

Idzie Antykomuna!

Plan wydarzeń 13 grudnia 2014 roku w Łodzi:

godz. 11.00 – Walczy Antykomuna o puchar im. Tadeusz Łabędzkiego

Turniej piłki nożnej o puchar imienia przedwojennego działacza Stronnictwa Narodowego, redaktora naczelnego „Wszechpolska”, jednego z przywódców Narodowo-Ludowej Organizacji Wojskowej. W 1946 roku aresztowanego w Łodzi podczas zasadzki Urzędu Bezpieczeństwa, a następnie zabitego przez komunistów.

Wpisowe na turniej wynosi 10 zł od zawodnika. Dla zwycięskiej drużyny przewidziane atrakcyjne tematyczne nagrody! Zgłoszenia w sprawie wystawienia drużyny (5 zawodników + bramkarz + rezerwowi): walczyantykomuna@o2.pl.

godz. 17.00 – Idzie Antykomuna

Manifestacja rozpoczyna się przy ul. Piotrkowskiej 104, przed budynkiem Urzędu Miasta Łodzi, gdzie znajdują się dwie wmurowane tablice sławiące „wyzwolicieli” z Armii Czerwonej, które do dziś nie zostały usunięte. Marsz ma na celu upamiętnienie ofiar stanu wojennego, a także wyrażenie sprzeciwu wobec unijnego federalizmu oraz zamanifestowanie walki z tzw. nową komuną – dziś przefarbowaną na różowe barwy tolerancji, europejskości oraz „walki z faszyzmem”.

godz. 20.00 – Gra Antykomuna

Koncert patriotycznego rapu i rocka przeciw komunie! Tak jak w ubiegłym roku – po opłaceniu kosztów związanych z przygotowaniem koncertu – pieniądze zostaną przekazane na organizację świąt Bożego Narodzenia w jednym z łódzkich Domów Dziecka. Zagrają: Vexing Question, Gan, Irydion, Basti, Rete, Lukasyno.

Wejściówki (koszt wynajęcia lokalu oraz honoraria artystów): 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu imprezy. Osoby, które w czwartek lub piątek zamierzają przez Internet zakupić bilet na koncert, muszą koniecznie przesłać na podany niżej adres mailowy potwierdzenie przelewu oraz dla pewności mieć przy sobie jego wydruk podczas wchodzenia na koncert. Zgłoszenia w sprawie nabycia wejściówek: graantykomuna@o2.pl.

Miejsce koncertu ze względów bezpieczeństwa podamy po zakończeniu manifestacji Idzie Antykomuna. Jeśli ktoś będzie chciał przyjść tylko na koncert, to drogą mailową przekażemy mu informację, w którym miejscu i o której godzinie zostaną podstawione specjalne autokary, które przewiozą wszystkich na miejsce koncertu.

Idzie Antykomuna — materiały promocyjne

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.