Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Inauguracja organów

Inauguracja organów

Narodowe Forum Muzyki

Szanowni Państwo,

w imieniu pana Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w inauguracji organów w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki, która odbędzie się w dniach 24–25 października 2020 r.

Podczas weekendu inaugurującego będzie można wysłuchać brzmienia organów w pięciu koncertowych odsłonach. Muzykę różnych epok oraz możliwości instrumentu zaprezentują najwybitniejsi artyści z Polski i z zagranicy. Planowane wydarzenia zwieńczą budowę organów, która trwała od 2018 r. i zajęła w sumie około 30 000 godzin. Zaangażowanych w nią było 45 budowniczych. Stylistyka instrumentu jest utrzymana w tradycji francuskich organów symfonicznych z XIX–XX wieku. Za jego sprawą muzyka minionych wieków zabrzmi pełniej, a możliwość zagrania współczesnych utworów otworzy drogę do poznania wielu nowych kompozycji. Organy zostały zaprojektowane i wykonane przez organmistrzów z pracowni Orgelbau Klais z Bonn, która szczyci się ponad stuletnią tradycją i doświadczeniem. Królewskim brzmieniem ten piękny instrument idealnie wpisuje się w akustykę Sali Głównej NFM.

fot. Łukasz Rajchert

24 października, godz. 18.00, 21.00

25 października, godz. 11.00, 15.00, 20.00

Ze względu na wyjątkową sytuację, a także z myślą o melomanach oraz gościach, którzy nie będą mogli przybyć do Wrocławia, Narodowe Forum Muzyki podjęło decyzję o przeprowadzeniu dodatkowo transmisji online z Inauguracji organów, która odbędzie się 24 października 2020 roku o godz. 18.00.

Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1, Wrocław

Organy w pigułce

fot. Łukasz Rajchert

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.