Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Islandia — magnetyczna wyspa

Islandia — magnetyczna wyspa

Centrum Kultury Zamek

Kultury Świata

Islandia — magnetyczna wyspa

23 lutego 2013 r., godz. 15:00 – 20:00

pl. Świętojański 1, Wrocław

Prelekcje, pokazy filmów dokumentalnych, spotkania z podróżnikami, wystawa fotograficzna. Na wszystkie punkty programu wstęp wolny.

O wyspie ognia i lodu opowie nam geograf i miłośniczka podróży, pani dr Agnieszka Latocha, przybliżając przyrodę oraz warunki życia na Islandii.

Będzie można poczuć się jak na Islandii, oglądając wystawę fotograficzną pana Michała Sikorskiego. Z wykładu autora – miłośnika Islandii i pierwszego polskiego konsula w Reykjaviku będzie można usłyszeć historie zarówno o wikingach, jak i o Polakach mieszkających na Islandii.

CK Zamek odwiedzi również p. Piotr Mitko, który ma na swoim koncie dwie wyprawy rowerowe na Islandię. Obejrzymy zapis jego podróży w filmach „Islandia jest jak kobieta” oraz „Endurkoma”.

Przedstawimy również w postaci wystawy portrety kilku Polaków mieszkających na Islandii (zrzeszonych w Projekcie Polska-Islandia) oraz przybliżymy Państwu ich sposób patrzenia na Islandię. Dowiecie się na przykład, jakie trudności ich spotykają i co ich najbardziej zaskoczyło na Islandii.

Wyświetlimy dokumentalny film „Dialog” p. Cezarego Ibera oraz „Tu wszystko jest możliwe” p. Sławomira Cioka, którego również będziemy gościć.

PROGRAM:

godz. 15:00 — wykład „Islandia – wyspa lodu i ognia” — dr Agnieszka Latocha

godz. 16:00 — projekcja „Dialog” — reżyseria Cezary Iber, produkcja Sławomir Ciok

godz. 17:00 — projekcja „Islandia jest jak kobieta” i „Endurkoma” — Piotr Mitko

godz. 18:30 — wykład „Od wikingów po ostatnią falę emigracji zarobkowej” — Michał Sikorski

godz. 19:30 — wernisaż wystawy fotografii Michała Sikorskiego „Obrazki z Islandii” oraz „Portrety Polaków na Islandii” autorstwa p. Bartłomieja Głowackiego (czynna do 2 kwietnia)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.