Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: 11. edycja festiwalu Jazztopad

11. edycja festiwalu Jazztopad

Narodowe Forum Muzyki

Jazztopad 2014

Po spektakularnym sukcesie zeszłorocznej edycji Jazztopadu wrocławski festiwal wkracza w nowe dziesięciolecie ze zdwojoną siłą, jako światowa marka ciesząca się wierną publicznością. Po raz kolejny w ankiecie Jazz Top 2013 magazynu „Jazz Forum” Jazztopad triumfuje, znalazłszy się w trójce najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce, a szeroki rozgłos w najważniejszych mediach lokalnych, krajowych, a także zagranicznych, jak „All About Jazz” i „Jazzwise”, plasuje nasze wrocławskie święto jazzu w liczącym się, międzynarodowym gronie.

Na charakter festiwalu składają się prawykonania utworów zamawianych rokrocznie u światowej sławy muzyków, prezentowanie jazzu i muzyki improwizowanej zarówno w wykonaniu artystów z odległych zakątków świata, jak i młodych Polaków. Jazztopad to również cieszące się ogromnym zainteresowaniem koncerty w mieszkaniach prywatnych, warsztaty mistrzowskie i projekcje filmowe współorganizowane z Kinem Nowe Horyzonty.

Pragniemy również, by twórcy młodego pokolenia mieli szansę realizować się na międzynarodowej scenie, stąd wziął się kilka lat temu pomysł na założenie platformy JazzPlaysEurope oraz udział w londyńskim projekcie Take Five: Europe. W 2013 roku zainicjowaliśmy cykl spotkań Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W wyszukiwaniu młodych talentów i promowaniu polskich artystów pomaga nam od 2012 roku członkostwo w prestiżowej organizacji Europe Jazz Network, w której jesteśmy jedynym reprezentantem Polski.

Rok 2014 przynosi dla Jazztopadu nowe wyzwania. W ciągu jedenastu dni kolejnej edycji festiwalu znów zawitają do nas wielcy artyści świata jazzu. Większość z nich przyjedzie do Polski wyłącznie na koncert w ramach Jazztopadu.

Kontynuujemy w tym roku przygodę z kinem. Koncerty w ciemnościach i filmy o jazzie znajdą się w regularnym repertuarze Kina Nowe Horyzonty, podobnie jak poranki dla dzieci Jazz morning Kids! – czyli muzyka wykonywana na żywo przez jazztopadowych artystów do kultowych kreskówek. Młodzi muzycy pojawią się podczas drugiej edycji Polish Jazz Showcase, wydarzenia ukazującego oblicze rodzimej sceny jazzu międzynarodowym gościom. Przed wybranymi koncertami zachęcamy do udziału w otwartych spotkaniach z muzykami, a w ostatni weekend festiwalu zapraszamy na koncerty w mieszkaniach prywatnych, będące od trzech lat jednym z najgorętszych punktów festiwalu.

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora został odwołany udział tria Erkan Oğur & Derya Türkan & Alp Ersönmez w koncercie, który odbędzie się 21 listopada o godz. 19.00 w Centrum Technologii Audiowizualnych. W programie koncertu pozostaje turecki zespół Konstrukt.

Tych z Państwa, którzy zakupili bilet na ten koncert, zapraszamy do udziału w sobotnim koncercie festiwalu Jazztopad, podczas którego wystąpią Misirli Ahmet solo i MosaiKOREA (22 listopada 2014 r., godz. 19.00, sala Filharmonii Wrocławskiej). Wówczas bilet, który zakupili Państwo na koncert piątkowy, będzie traktowany jako wejściówka na koncert sobotni.

Za zmianę w programie serdecznie przepraszamy.

KARNETY:

•              Karnet Jazztopad 2014 (obejmuje wszystkie koncerty festiwalu): I strefa 510 zł, II strefa 390 zł

•              Karnet na koncerty w Klubokawiarni Mleczarnia (ul. Pawła Włodkowica 5): 50 zł

•              Karnet: Akbank Jazz Festival presents: Turkey oraz MosaiKOREA: I strefa 70 zł, II strefa 42 zł

Karnety do nabycia w kasie Narodowego Forum Muzyki przy ul. Józefa Piłsudskiego 19. Pojedyncze bilety można kupić na bilety.nfm.wroclaw.pl.

Program jedenastej edycji festiwalu Jazztopad (2014)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.