Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Jesień z filmem duńskim

Jesień z filmem duńskim

Fundacja FUTHARK

Fundacja FUTHARK oraz Litera Cafe zapraszają na

 Jesień z filmem duńskim.

Powrót z wakacji, początek jesieni to doskonały czas na dobre kino, a takie właśnie jest kino duńskie. Kinem duńskim rozpoczynamy cykl pokazów filmowych poświęconych kinematografii krajów nordyckich. W ciągu najbliższych pięciu tygodni pokażemy najciekawsze produkcje, jakie powstały w ostatnich latach w Danii, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Większość z nich nie była dostępna w Polsce w szerszej dystrybucji, niektóre można było zobaczyć podczas specjalnych pokazów, np. w trakcie festiwali filmowych. Duńskie filmy zdobywają prestiżowe, międzynarodowe nagrody filmowe i znakomicie sobie radzą, konkurując z kinem amerykańskim, czy też potęgami kina europejskiego.

Naszym celem jest przybliżenie kinematografii duńskiej i zachęcenie do zwrócenia uwagi na dorobek filmowy naszych północnych sąsiadów oraz współczesne kino, które obecnie przeżywa swój nowy „złoty okres”. Dlatego przed każdym filmem zapraszamy na krótką prelekcję, którą poprowadzą znawcy kina skandynawskiego. Uważni słuchacze i widzowie mają szansę na otrzymanie nagród książkowych – będzie to duńska literatura. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Czarne.

Zaczynamy 16 września 2012 r. dwoma animowanymi filmami dla dzieci.

Dorosłych zapraszamy począwszy od 20 września.

Pokazy filmów przygotowano we współpracy z Duńskim Instytut Kultury w Warszawie, Danish Film Institute w Kopenhadze, Danish Arts Council w Kopenhadze. Fundator nagród książkowych: Wydawnictwo Czarne.

Organizatorzy: FUTHARK Fundacja na Rzecz Popularyzacji Kultury i Biznesu Krajów Nordyckich, Litera Cafe w Łodzi.

Filmy dla dzieci w niedziele (godz. 12:00), filmy dla dorosłych w czwartki (godz. 19:00) – od 16 września do 18 października 2012 r. Wstęp na wszystkie pokazy bezpłatny.

Litera Cafe: ul. Nawrot 7, Łódź

Szczegółowy program

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.