Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Spotkanie z Kimem Leine

Spotkanie z Kimem Leine

Duński Instytut Kultury

Pan Kim Leine, autor powieści Prorocy z Fiordu Wieczności, która w 2013 roku przyniosła mu wiele wyróżnień i nagród, wśród których jest również Literacka Nagroda Rady Nordyckiej, spotka się ze swoimi przyszłymi polskimi czytelnikami w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, by porozmawiać o Grenlandii, o literaturze oraz o trudnych spotkaniach miedzy kulturami.

Spotkanie poprowadzi pani Agata Lubowicka, asystent przy Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego, jedna z autorek przekładu fragmentu powieści Profeterne i Evighedsfiorden na język polski, znawczyni Grenlandii.

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, ul. Stefana Czarnieckiego 51, Warszawa,  11 kwietnia 2014 r., godz. 19.00.

Kim Leine – znakomity duński pisarz, nieznany jeszcze w Polsce, ale święcący międzynarodowe triumfy autor czterech powieści: Kalak (Kalak) 2007, Valdemarsdag (Dzień Waldemara), 2008, Tunu (Tunu), 2009, Profeterne i Evighedsfjorden (Prorocy z Fiordu Wieczności), 2012.

Urodzony w Norwegii, przeprowadził się do Danii, a potem do Grenlandii, gdzie mieszkał 15 lat. Debiutował książką Kalak w 2007 roku. Nagrodzona przez Radę Nordycką książka jest jego czwartą powieścią. Tworzy w języku duńskim.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.