Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Koncert Amorphis

Koncert Amorphis

Progresja Music Zone

Progresja Music Zone zaprasza na jedyny koncert w Polsce fińskiej grupy Amorphis, który odbędzie się 6 kwietnia 2016 roku we wrocławskim klubie Alibi przy ul. Grunwaldzkiej 67. Zespół obchodzi 25. urodziny podczas europejskiej trasy Under The Red Cloud Tour 2016.

Ceny biletów: 80 zł / 83 zł (kolekcjonerskie) – przedsprzedaż, 95 zł (w dniu koncertu). Zapraszamy od godz. 18.00.

Swoją muzyczną przygodę zaczynali, tworząc muzykę osadzoną w stylistyce death doom, obecnie są mistrzami melodyjnego death metalu. Zespół powstał w 1990 roku w Helsinkach z inicjatywy perkusisty Jana Rechbergera oraz gitarzystów Tomasza Koivusaariego i Esy Holopainena. Na sukces nie musieli długo czekać. Już rok po zawiązaniu się grupy wydali debiutancki krążek The Karelian Isthmus (1992). Następnie pojawiła się płyta Tales from the Thousand Lakes (1994). Wraz z wydaniem Eclipse (2006), z Tomaszem Joutsenem na wokalu, rozpoczęła się nowa era w historii zespołu.

Dwunasty krążek nagrali we współpracy ze słynnym producentem Jensem Bogrenem (znanym m.in. z pracy z Soilwork i Kreator) w Fascination Street Studio (Örebro). Efektem dwumiesięcznej sesji nagraniowej jest ciężkie, melodyjne granie pt. Under the Red Cloud.

Będzie to najobszerniejsza trasa po Europie w naszej dotychczasowej karierze. Zabierzemy na nią wielu wspaniałych gości specjalnych. Szykujcie się na pełen rozmach! Do zobaczenia w trasie! (Esa Holopainen)

Wydarzenie na Facebooku

Amorphis w klubie Alibi

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.