Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Koncerty Becaye Aw Trio

Koncerty Becaye Aw Trio

Ambasada Królestwa Norwegii

Norweski zespół Becaye Aw Trio, składający się z pp. Becaye’a Aw (osiadłego w Norwegii muzyka pochodzenia afrykańskiego) oraz Helgego Norbakkena i Olafa Torgeta, wystąpi dwukrotnie we wrześniu 2012 r. w Warszawie. Oba koncerty zorganizowała Fundacja Afryka Inaczej.

Becaye Aw urodził się w Mauretanii, dorastał w Senegalu. Znakomity gitarzysta i wokalista, mistrz afrykańskiego stylu gitarowego właściwego dla rejonu Mauretanii, Senegalu i Mali. Technika gry na gitarze Becaye’a przypomina tradycyjną harfę kora z zachodniej Afryki.

Zespół Becaye’a ukształtował się po wydaniu albumu „Sibi” w kwietniu 2009 roku. Płyta otrzymała nagrodę „najlepszy album” w kategorii „crossover” w Norwegii. Od tamtej pory trio zebrało sporo doświadczenia i pozytywnych recenzji koncertując regularnie w Skandynawii i w Niemczech.

Becaye śpiewa w ojczystym języku z Afryki Zachodniej i sięga naturalnie po bogate tradycje muzyczne własnej grupy etnicznej obecnej we wszystkich krajach zachodniego rejonu Afryki. Repertuar jest bardzo bogaty, obejmuje różne style i zbliżony jest do melodycznej skali bluesowej. Po prostu skala pentatoniczna, czyli saharyjski blues charakterystyczny dla Mauretanii, Mali i Senegalu.

Zapraszamy:

13 września 2012 r., godz. 21:00: Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1

15 września 2012 r., godz. 19:00: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.