Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Before Eklektik Session: koncert Mieko Miyazaki

Before Eklektik Session: koncert Mieko Miyazaki

Eklektik Session

Before Eklektik Session: koncert Mieko Miyazaki

7 września 2019 roku o godz. 20.00 na dziedzińcu wrocławskiego hotelu Puro (ul. Pawła Włodkowica 6) wystąpi pani Mieko Miyazaki. Artystka należy do światowej czołówki muzyków grających na koto, tradycyjnym japońskim instrumencie. W ramach zapowiedzi tegorocznego festiwalu Eklektik Session przedpremierowo zaprezentuje utwory z albumu Silent Witness.

Silent Witness to nowy projekt wyprodukowany przez pana Radosława „Bonda” Bednarza. Jest rezultatem dialogu, w którym wzięli udział artyści z Polski, Japonii, Francji oraz goście ze Szwajcarii i Niemiec. Zespół tworzą: Radek „Bond” Bednarz, Mieko Miyazaki i Loup Barrow. Album ukaże się w październiku.

Before Eklektik Session w hotelu Puro będzie okazją do wysłuchania premierowych utworów Silent Witness w wykonaniu Mieko Miyazaki, wirtuozki koto. Artystka koncertuje w Azji, Europie oraz USA. W 2003 r. jej utwór pt. The Current został uznany przez ekspertów dziennika „Hogaku” za jedną z najpiękniejszych kompozycji wszech czasów. Po ukończeniu studiów na Tokijskim Uniwersytecie Sztuki Mieko otrzymała zaproszenie do solowego występu przed parą cesarską Japonii. Uzyskała dyplom w 1992 r., a rok później została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez krajową stację radiową NHK-FM. Fundacja Japońska wybrała ją na reprezentantkę kraju podczas międzynarodowych wydarzeń kulturalnych. Wkrótce po przeprowadzce do Francji, w 2005 roku, Mieko znalazła swoje miejsce w światowej czołówce gry na koto.

Występ japońskiej artystki jest zapowiedzią tegorocznej odsłony festiwalu Eklektik Session (4-6 października 2019 roku). Festiwal prezentuje w tym roku wyjątkowo wyrafinowaną mieszkankę dźwięków świata w wykonaniu wirtuozów muzycznej narracji. W ciągu trzech dni w unikatowych lokalizacjach Wrocławia zagrają artyści z Japonii, Turcji, Izraela, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Wszyscy muzycy wystąpią na jednej scenie podczas wspólnego koncertu finałowego pod szyldem Eklektik Orchestra. W programie m.in. Takuya Nakamura i Berke Can Özcan w Muzeum Pana Tadeusza, Erlend Apneseth Trio w Muzeum Teatru, reprezentacja Ronnie Scott’s Jazz Club z londyńskiego SoHo na wrocławskim Manhattanie, a wreszcie Yossi Fine i Ben Aylon oraz finałowa Eklektik Orchestra w hali serwisowej salonu Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Eklektik Art Charity

Koncertowi Mieko Miyazaki towarzyszyć będzie licytacja obrazów z warsztatów Kolory Dźwięku prowadzonych przez panie Katarzynę i Julię Kulpę w trakcie zeszłorocznej odsłony Eklektik Session. Licytowane będą także wyjątkowe pufy zaprojektowane przez panią Monikę Idzikowską. Fundacja Eklektik Art Charity, założona m.in. przez dyrektora Eklektik Session, pana Radosława „Bonda” Bednarza, prowadzi działalność charytatywną w obszarze kultury, sztuki i ochrony dóbr dziedzictwa narodowego na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania współpracy między społecznością międzynarodową, ze szczególnym naciskiem na promocję kultury i sztuki polskiej poza granicami kraju.

Puro Hotels jest Partnerem festiwalu Eklektik Session i współorganizatorem zapowiedzi Before ES 2019.

4 października: Inauguracja w Muzeum Pana Tadeusza

4 października: Erlend Apneseth Trio w Muzeum Teatru

5 października: Eklektik presents Ronnie Scott’s Jazz Club

6 października: Yossi Fine & Ben Aylon, Eklektik Orchestra

Bilety: GoOut

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.