Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Łazienki Królewskie zapraszają na koncert noworoczny

Łazienki Królewskie zapraszają na koncert noworoczny

Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykola 1, Warszawa

Barok w Teatrze Królewskim

Łazienki Królewskie zapraszają na koncert noworoczny

Koncert noworoczny w Łazienkach Królewskich będzie prawdziwą muzyczną ucztą. 3 stycznia 2016 roku o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim wystąpią soliści Warszawskiej Opery Kameralnej – pp. Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska i Artur Janda. Artyści wykonają arie z oper barokowych Antoniego Vivaldiego i Jerzego Fryderyka Haendla. Będzie im towarzyszył zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense” oraz tancerze, którzy wykonają specjalnie ułożoną na tę okazję choreografię. Koncert noworoczny – pierwsze wydarzenie artystyczne w Łazienkach Królewskich w 2016 roku – odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Teatr Królewski w Starej Oranżerii jest jednym z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich, od 2015 roku znajduje się na Trasie Bałtyckiej Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych.

Bilety na koncert noworoczny są jeszcze do nabycia w kasach Łazienek Królewskich w Pałacu na Wyspie oraz Starej Oranżerii. Bilet normalny kosztuje 50 zł, ulgowy – 30 zł, studencki – 30 zł.

Teatr Królewski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.