Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Dwa koncerty AKKU

Dwa koncerty AKKU

Ambasada Królestwa Norwegii

Norweski zespół AKKU wystąpi 9 grudnia 2011 r., godz. 20:00, w klubie Blue Note w Poznaniu, a 11 grudnia, godz. 18:00, w Warszawie. AKKU to mieszanka tradycyjnej muzyki ludów Północy z charakterystycznymi dla nich technikami wokalnymi, takimi jak śpiew gardłowy Inuitek i joik.

Narodziny formacji datuje się na rok 1996. Początkowo funkcjonowała jako trio, a jej skład tworzyły wokalistki Ruty Wilhelminy Meyer i Elfi Sverdrup oraz tubista Wawrzyniec Andrzej Haug. W 2010 roku trio zmieniło się w kwintet, gdy do grupy dołączyli norweski perkusista Kanut Aalefjaer i polski saksofonista Grzegorz Piotrowski. Wywodzący się z różnych stylów muzycznych artyści stworzyli konglomerat wielu barw ekspresji, a ich koncerty stały się ciekawą miksturą tradycji, temperamentów i inspiracji muzycznych. Wielką siłą AKKU są dwie wokalistki, a na szczególną uwagę zasługuje głos Ruty Wilhelminy Meyer o pięciooktawowym rejestrze.

Więcej informacyj pod adresami: www.bluenote.poznan.pl, www.ochteatr.com.pl, www.innerspace.pl, www.facebook.com/events/272903342762619/.

Poznań: Klub Blue Note, ul. Tadeusza Kościuszki 79, gmach C.K. Zamek.

Warszawa: OCH Teatr, ul. Grójecka 65.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.