Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Koncerty Alestorm i Skálmöld

Koncerty Alestorm i Skálmöld

Knock Out Productions

Alestorm wystąpi 25 lutego 2019 roku w krakowskim Kwadracie, 26 lutego w warszawskiej Progresji oraz 27 lutego w gdańskim B90. W roli gości specjalnych zagrają grupy Skálmöld oraz Bootyard Bandits.

Alestorm

Piractwo może się dobrze kojarzyć, chociażby za sprawą takich wariatów, jak ci, którzy tworzą rozkoszny piracki metal pod szyldem Alestorm. Początkowo miał to być jedynie projekt studyjny, lecz wielkie powodzenie piosenki Heavy Metal Pirates sprawiło, że muzycy postanowili na stałe przyjąć estetykę piracką oraz wyjść z muzyką do ludzi.

Alestorm zabawia świat połączeniem folk metalu i power metalu już od 14 lat. Powstały w 2004 roku w Szkocji zespół nie sili się na przełamywanie barier i zapisywanie się złotymi zgłoskami w historii metalu. Muzycy pod dowództwem pana Krzysztofa Bowesa abordażem biorą kolejne sceny w kolejnych krajach, epatując ikonografią z Kapitanem Morganem oraz szczurem-maskotką Scurvym Steve’em. Na zdjęciach z ostatnich sesji foto panowie wyglądają niczym thrashersi z lat 80. XX wieku, lecz nie dajcie się zwieść. Alestorm to niezmiennie True Scottish Pirate Metal. Wydany w 2017 roku piąty album pt. No Grave But the Sea dotarł do 14. pozycji w notowaniu płyt w Niemczech. Czyli wciąż jest zapotrzebowanie na piractwo!

Skálmöld

Chyba nie ma roku, aby Skálmöld nie pojawił się w Polsce. Formacja z Reykjavíku ma z naszym krajem jak najlepsze skojarzenia, więc nic dziwnego, że powraca. Od 2009 roku zespół gra w niezmienionym składzie. Muzyka Skálmöld to wysokiej klasy folk metal / wiking metal, który w warstwie lirycznej koncentruje się na opowiadaniu historii nordyckiego świata. W ojczystym języku, nie przeszkadza to jednak w zachwycaniu się muzyką Islandczyków.

Obecny stan dyskografii Skálmöld obejmuje pięć dużych płyt. Ostatnia z nich to pochodząca z października 2018 roku Sorgir (Napalm Records), będąca zbiorem pieśni o śmierci i innych nieszczęściach.

Bootyard Bandits

Sporo zabawy, zanim na scenie pojawią się Alestorm i Skálmöld, dostarczy pięcioosobowa załoga Bootyard Bandits. Trasa u boku Szkotów i Islandczyków będzie ich pierwszą w karierze. Płyt jeszcze nie mają, ale w studiu już pracują. 

Anglicy sami twierdzą, że grają trochę country, trochę rocka i sporo heavy metalu. Pewne jest jedno, nie traktują siebie ze śmiertelną powagą i bardzo cenią sobie zabawę oraz poczucie humoru. Całość opakowują w estetykę rodem z Dzikiego Zachodu.

Plan koncertów

godz. 19.00-19.30 – Bootyard Bandits

godz. 19.50-20.50 – Skálmöld

godz. 21.20 – Alestorm

25 lutego 2019 r. – Klub Studencki Kwadrat, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1, Kraków, bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

26 lutego 2019 r. – Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, Warszawa, bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

27 lutego 2019 r. – B90, ul. Elektryków, Gdańsk, bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

Bilety są dostępne na stronach: https://sklep.knockoutprod.net (Kraków i Warszawa), https://www.tickets.b90.pl (Gdańsk).

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.