Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Trasa koncertowa Högniego Egilssona

Trasa koncertowa Högniego Egilssona

muzykaislandzka.pl

Pan Högni Egilsson, pochodzący z Islandii multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, znany szerszej publiczności z zespołu Gus Gus, przyjeżdża do Polski z solowym projektem.

Ten trzydziestoletni artysta to jeden z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych muzyków na Islandii. Jest członkiem popularnego zespołu Gus Gus, dla którego skomponował i zaśpiewał część utworów na albumach Arabian Horse i Mexico. Högni Egilsson jest również kompozytorem i wokalistą w projekcie Hjaltalin, na którego koncie jest współpraca z narodową orkiestrą symfoniczną oraz wiele nagród islandzkiego przemysłu muzycznego. Artysta tworzy także muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. Days Of Gray) i współpracuje z twórcami odpowiedzialnymi za elektroniczny projekt Gluteus Maximus. Aktualnie Egilsson kończy pracę nad swoim solowym albumem. Jego kompozycje połączą czterdziestoosobowy chór męski, orkiestrę smyczkową, elektronikę oraz charakterystyczny głos samego artysty, tworząc przejmującą i bogatą w dźwięki całość.

Gus Gus to elektronika, pełna basów i sampli muzyka taneczna. Hjaltalin jest siedmioosobowym zespołem z rozbudowanym instrumentarium oraz dwojgiem wokalistów. Utwory obu tych zupełnie różnych zespołów powstawały jednak przede wszystkim w domowym zaciszu, przy pianinie, w salonie mojego cichego mieszkania. Chciałbym zaprezentować polskiej publiczności utwory, które napisałem właśnie w takiej intymnej postaci, która nadaje im zupełnie inny, mocno emocjonalny wydźwięk.

7 grudnia 2015 r., godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1, Wrocław

8 grudnia 2015 r., godz. 20.00, KluboGaleria SARP, ul. Dyrekcyjna 9, Katowice

9 grudnia 2015 r., godz. 20.00, Klub Alchemia, ul. Estery 5, Kraków

10 grudnia 2015 r., godz. 20.00, Tektura Kawa & Bistro, ul. x. bpa Wincentego Tymienieckiego 3, Łódź

11 grudnia 2015 r., godz. 20.00, Miłość, ul. Kredytowa 9, Warszawa

12 grudnia 2015 r., godz. 20.00, Zatoka Sztuki, al. Franciszka Mamuszki 14, Sopot

13 grudnia 2015 r., godz. 20.00, Salony, ul. Święty Marcin 31/1, Poznań

14 grudnia 2015 r., godz. 20.00, Salony, ul. Święty Marcin 31/1, Poznań

Ceny biletów

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.