Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Krakow Piano Summer w Muzeum Książąt Czartoryskich

Krakow Piano Summer w Muzeum Książąt Czartoryskich

Muzeum Narodowe w Krakowie

Krakow Piano Summer w Muzeum Książąt Czartoryskich

5 sierpnia28 sierpnia 2020 roku

Cykl koncertów z wykładami wprowadzającymi. Ma na celu odbudowę pięknych krakowskich tradycji muzycznych, zwłaszcza pianistycznych, zapoczątkowanych już w XIX wieku przez ulubioną uczennicę i przyjaciółkę Fryderyka Chopina – księżną Marcelinę Czartoryską.

Krakow Piano Summer (ul. Pijarska 15) jest połączeniem przeszłych źródeł kulturowych i artystycznych z wrażliwością artystyczną słynnych współczesnych wykonawców.

Coroczna seria koncertów nieprzypadkowo odbywa się w świeżo otwartym po długoletnim remoncie, gruntownie odnowionym Muzeum Książąt Czartoryskich. Szacowna ta instytucja, założona w Krakowie w roku 1876, mieści w swych murach historyczną kolekcję sięgającą korzeniami przełomu XVIII i XIX wieku. Jej początki kierują nas do rezydencji Czartoryskich w Puławach, tam bowiem, wraz z udostępnieniem do zwiedzania zbiorów historyczno-artystycznych zgromadzonych przez księżnę Izabelę z Flemingów Czartoryską (1746–1835), ukształtował się zalążek pierwszej polskiej instytucji muzealnej oraz krąg łączonych z nią znaczeń – komentuje kurator Muzeum Książąt Czartoryskich, pani Katarzyna Płonka-Bałus.

Program koncertów

Bilety na koncerty są dostępne w kasach lub online.

ArtSfera MNK – wakacyjna przestrzeń dla kinomaniaków

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na seanse sierpniowego kina plenerowego w ArtSferze MNK przy Dawnym Hotelu Cracovia (al. Ferdynanda Focha 1) – czwartkowe spotkania filmowe o godz. 20.00.

Amatorzy kinematografii będą mogli zrelaksować się podczas seansów pod gołym niebem. Muzeum zaprasza każdego, kto ma ochotę na artystyczną ucztę filmową pod chmurką w luźnej atmosferze. W trakcie pokazów otwarta będzie także kawiarnia serwująca pyszne przekąski i napoje. Wstęp wolny.

Foto Challenge – konkurs instagramowy w ArtSferze MNK

Zastanawiasz się, jak wygląda od wewnątrz Hotel Cracovia? Interesuje Cię jego historia i chcesz poznać jego tajemnice? Weź udział w konkursie i wygraj oprowadzanie z niespodzianką po Dawnym Hotelu Cracovia.

Aby wziąć udział w konkursie, należy w kreatywny sposób sfotografować ArtSferę MNK lub wybraną jej część, wydarzenie czy interesujący detal. Następnie trzeba opublikować zdjęcie na swoim koncie na portalu Instagram z oznaczeniem profilu Muzeum Narodowego w Krakowie (@thenationalmuseuminkrakow) oraz z hashtagiem #artsferamnk (w formie postu lub InstaStories). W konkursie liczy się kreatywność i fantazja. Nagrodzimy najciekawsze zdjęcia z ArtSfery MNK.

Więcej o challenge’u

Wieczór z muzyką filmową w ArtSferze MNK

Już 7 sierpnia o godz. 19.00 w ArtSferze MNK zagra kwartet smyczkowy (bez nazwy) w składzie: Jakub Żurek – skrzypce, Jadwiga Frankiewicz – skrzypce, Paweł Riess – altówka, Izabela Krzywdziak – wiolonczela.

Program: Wieczór z Tiffany’m

Bieżący program ArtSfery MNK dostępny jest online.

Muzeum przypomina, że liczba osób na każdym wydarzeniu jest ograniczona. W wydarzeniu można wziąć udział po rezerwacji drogą mailową  lub telefonicznie (tel. 12 433 57 44). W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca są zarezerwowane, dopuszcza się udział w wydarzeniu bez rezerwacji. W takiej sytuacji Muzeum będzie prosić o podanie danych osobowych i kontaktowych oraz podpisanie oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Regulamin pobytu w ArtSferze MNK

Regulamin udziału w wydarzeniach kulturalnych w MNK

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.