Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Krakowa stworzenie, czyli krakowski plener architektoniczny

Krakowa stworzenie, czyli krakowski plener architektoniczny

Międzynarodowe Centrum Kultury

Krakowa stworzenie, czyli krakowski plener architektoniczny

Czy może być coś przyjemniejszego na zakończenie wakacji niż plener? Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na warsztaty rysunku i wykłady o architekturze.

Zajęcia – organizowane od 29 sierpnia do 3 września 2022 roku – przeznaczone są dla młodzieży powyżej dwunastego roku życia i dorosłych. Osoby uczestniczące w spotkaniach poznają podstawowe techniki rysunku architektonicznego. Będą też miały okazję dowiedzieć się więcej o krakowskiej architekturze średniowiecznej i nowożytnej, a także budynkach wzniesionych w XIX i XX wieku w stylach klasycystycznym, romantycznym czy modernistycznym.

Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż piętnaście osób – od godz. 15.00 do 18.00. Każde zajęcia rozpoczną się od trzydziestominutowego wykładu w siedzibie Centrum przy Rynku Głównym 25, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener. Prowadzący każdorazowo wybierze lokalizację na Starym Mieście, która najlepiej zilustruje tematykę wykładu.

Cena: 200 zł za 6 dni zajęć; obowiązuje płatność z góry za cały cykl. Zapisy

Organizatorzy zapewniają deski kreślarskie, narzędzia rysunkowe, krzesełka.

Prowadzenie: państwo Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są praktykującymi projektantami, absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto pan Bartłomiej Pochopień w latach 2014–2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego Nowej Wystawy Głównej w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Obydwoje są mocno zaangażowani w działania na rzecz edukacji architektonicznej.

Krakowa stworzenie, czyli krakowski plener architektoniczny

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.