Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Szczecin: Wystawa pośmiertna Arkadiusza Gacparskiego

Wystawa pośmiertna Arkadiusza Gacparskiego

Kreską Gacparskiego

13 września 2013 roku, godz. 17.00, na Jasnych Błoniach (okolica fontanny) w Szczecinie odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej pośmiertnej wystawy znanego szczecińskiego rysownika, karykaturzysty, scenografa Arkadiusza Gacparskiego (1962-2013).

Wystawa jest pierwszą pośmiertną, a zarazem jubileuszową prezentacją prac artysty. W tym roku przypada bowiem trzydziestolecie pracy twórczej Arkadiusza Gacparskiego. Na wystawie znajdziemy ponad 50 grafik artysty, których tematem jest wszystko to, co nas boli, śmieszy, a czasem przeraża. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rysunki to trafny komentarz, dosadna puenta, charakterystyczna kreska, inteligentny humor. To satyra na czasy współczesne — na politykę, moralność, absurdy funkcjonowania państwa, problemy artystów. Takie nasze polskie „piekiełko” w satyrycznej pigułce.

Prezentowane prace to namiastka tego, co powstało w ciągu ostatnich 20 lat. Wszystko w bieli i czerni, w piórku i tuszu — tradycyjnie, jak na klasyka gatunku przystało. Taka charakterystyczna „Kreska Gacparskiego”…

Autorem wystawy i komentarzy jest wdowa po artyście, pani Iwona Gacparska. Ona także dokonywała wyboru rysunków. Opracowaniem graficznym wystawy, plakatu, zaproszenia i folderu zajął się szczeciński grafik, pan Marcin Ozga.

Wystawa potrwa do 13 października.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.