Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Kryptowaluty w praktyce: regulacje, podatki, działalność gospodarcza

Kryptowaluty w praktyce: regulacje, podatki, działalność gospodarcza

Stowarzyszenie Libertariańskie

W imieniu Stowarzyszenia Libertariańskiego zapraszamy Państwa na spotkanie poświęcone tematyce technologii blockchain oraz opartych na niej kryptowalut. [UWAGA: Spotkanie zostało odwołane.]

W ostatnich miesiącach kryptowaluty zyskały duży rozgłos oraz wzbudziły mieszane odczucia. Coraz częściej zaczęły pojawiać się pytania o to, czym jest technologia blockchain i oparte na niej kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Czy Bitcoin jest pieniądzem? Czy transakcje kryptowalutowe są anonimowe? Czy państwo w jakikolwiek sposób reguluje branżę obrotu kryptowalutami? Czy od tego wszystkiego należy płacić podatki? Jak wygląda branża kryptowalut w Polsce?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi, przychodząc na organizowane przez Stowarzyszenie Libertariańskie spotkanie pt. Kryptowaluty w praktyce: regulacje, podatki, działalność gospodarcza, które poprowadzi pan Lech Wilczyński, członek wspierający naszego Stowarzyszenia i jednocześnie współzałożyciel kantoru kryptowalut InPay. W swojej prezentacji opowie o codziennej działalności w branży kryptowalut, o tym, jak polskie państwo walczy z branżą poprzez nieprzemyślane i szkodliwe regulacje oraz absurdalne mechanizmy podatkowe, a także o tym, dlaczego InPay przenosi się do Estonii.

Teoretyczne wprowadzenie do świata blockchain i kryptowalut w kontekście ekonomicznym zaprezentuje pan dr Arkadiusz Sieroń z Instytutu Misesa, autor książki Efekt Cantillona – czyli dlaczego pieniądz ma znaczenie?

Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w sali 101 budynku C Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Więziennej 8-12. Wstęp wolny.

Jednocześnie informujemy, że przed i po naszym spotkaniu będzie można nabyć książkę autorstwa Silasa Barty i Roberta P. Murphy’ego pt. Zrozumieć Bitcoina (wyd. Fijorr Publishing) – w bardzo promocyjnej cenie. Serdecznie zapraszamy.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.