Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Sulejów: PAFERE Liberty Camp

PAFERE Liberty Camp

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego

13-19 września 2010 r. w Ośrodku Anpol pod Łodzią odbędzie się kolejna edycja PAFERE LIBERTY CAMP, międzynarodowego obozu łączącego wolnorynkową edukację ekonomiczną oraz naukę „żywego” języka angielskiego. Głównym edukacyjnym przesłaniem przedsięwzięcia jest uświadamianie wagi wolności osobistej i gospodarczej oraz roli własności prywatnej w społeczeństwie.

— Pomagamy przygotować młodych ludzi do rozwijania instytucji obywatelskich w wolnym społeczeństwie, dając im „narzędzia wolności” – mówi Glenn Cripe, pomysłodawca idei obozów Liberty Camp z amerykańskiego The Language of Liberty Institute. Organizatorem obozu w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE).

Organizatorzy stawiają na praktyczny aspekt edukacji przygotowując uczestników (w formie warsztatów) do roli przedsiębiorcy, ucząc pisania rzetelnego biznes planu oraz ukazując wszelkie aspekty, w tym ryzyko, bycia przedsiębiorcą.

Cele te realizowane są poprzez organizowanie dyskusji w małych grupach, warsztatów poświęconych zakładaniu własnej firmy, debat oksfordzkich, projekcję filmów oraz innego rodzaju aktywności.

Zajęcia prowadzone będą przez native speakerów skupionych w The Language of Liberty Institute z różnych zakątków globu. W tym roku planujemy udział w Liberty Camp kilku prywatnych przedsiębiorców z Polski, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniami z działalności biznesowej oraz projekcję amerykańskich produkcji filmowych „Call for Enterpreneur” i „Birth of Freedom”.

Oferta Liberty English Camp skierowana jest do młodych ludzi (w wieku 18-35 lat), pragnących poprawić swoje umiejętności językowe oraz zgłębić tajniki biznesu i funkcjonowania wolnej gospodarki. Tegoroczny obóz będzie organizowany w Polsce po raz trzeci, w ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 30 studentów m.in. z Polski, USA, Portugalii, Słowacji, Macedonii, Białorusi i Meksyku.

Obozy Wolności organizowane są na całym świecie od 5 lat. Obyły się już m.in. w takich krajach jak Litwa, Słowenia, Ghana, Kirgistan, Bułgaria, Słowacja i Burkina Faso. Dotychczas uczestniczyło w nich już prawie 400 studentów z 15 krajów. Relacja z poprzedniej edycji obozu.

Szczegóły

Koordynator: Konrad Rajca, tel. (22) 21 57 224.

liberty camp 2010

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Skupia się na badaniu związków etyki z ekonomią i rozwoju nauk ekonomicznych. Do głównych obszarów aktywności Fundacji należą działalność wydawnicza i organizacja konferencji naukowych z udziałem polskich i zagranicznych przedstawicieli wolnorynkowej myśli ekonomicznej.

Fundacja została wyróżniona za zorganizowanie I Edycji konkursu „Magister PAFERE”, na najlepsze prace magisterskie z ekonomii, jako pierwsza w historii organizacja z Polski, prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award. PAFERE została nagrodzona także nagrodą im. sir Antony’ego Fishera za książkę prof. Michała Wojciechowskiego „Moralna wyższość wolnej gospodarki”, która została wydana pod patronatem Fundacji.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.