Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Ostatnie dni pokazu dzieła Sassoferrata

Ostatnie dni pokazu dzieła Sassoferrata

Muzeum Narodowe w Krakowie

Ostatnie dni pokazu dzieła Sassoferrata

Trwa pokaz dzieła włoskiego malarza Jana Chrzciciela Salviego pt. Madonna z Dzieciątkiem. Obraz stanowi depozyt Muzeum Narodowego w Krakowie i będzie prezentowany w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM (pl. Władysława Sikorskiego 6) do 21 marca 2021 roku.

Jan Chrzciciel Salvi (1609–1685) znany był pod przydomkiem Sassoferrato, pochodzącym od nazwy rodzinnej miejscowości w Marchii. Artysta działał głównie w Rzymie. Popularność przyniosły mu liczne przedstawienia Matki Boskiej. Szacuje się, że do dziś możemy podziwiać około 300 dzieł malarza.

Oprowadzanie po Domu Józefa Mehoffera

21 marca o godz. 11.00 z okazji imienin artysty zapraszamy na oprowadzanie, podczas którego kuratorka wystawy, p. Beata Studziżba-Kubalska, przybliży historię Józefa Mehoffera.

Na muzeum biograficzne malarza składają się: zbiór pamiątek, dzieła artysty oraz jego żony, a także fotografie rodzinne. Pomieszczenia są uzupełnione o oryginalne meble, a kolory ścian odpowiadają tym z czasów, kiedy rodzina Mehofferów zamieszkiwała dom przy ul. Krupniczej 26. Po oprowadzaniu zapraszamy do wizyty w ogrodzie zaprojektowanym przez artystę, znajdującym się na tyłach domu.

Wstęp w cenie biletu na wystawę. Konieczna rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji, tel. 12 433 57 44 (w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie).

Czy technika ma znaczenie? – zwiedzanie wystawy „MOC MUZEUM”

Na źródła muzealnej mocy składa się wiele czynników. Nie bez znaczenia jest sam sposób, w jaki zostało namalowane dzieło sztuki znajdujące się na wystawie. O tym, jaka jest różnica między grafiką a malarstwem, i jak rozpoznać poszczególne techniki, opowie 21 marca p. Joanna Zaguła – specjalistka Działu Edukacji MNK. Gmach Główny, al. 3 Maja 1.

godz. 12.30, 13.00, 13.30 – Czy technika ma znaczenie?

Wstęp w cenie biletu na wystawę. Konieczna rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji, tel. 12 433 57 44 (w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie).

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.