Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Karlsruhe: Wielkoksiążęca kaplica grobowa

Wielkoksiążęca kaplica grobowa w Karlsruhe

Monarchie der Zukunft

Otwarcie sezonu w wielkoksiążęcej kaplicy grobowej w Karlsruhe

Wielkoksiążęca para Fryderyk I Badeński i Luiza, księżniczka pruska, zlecili wzniesienie mauzoleum dla swego syna, zmarłego w 1888 roku.

Krypta kryje dziś w sobie doczesne szczątki siedemnastu członków badeńskiego rodu. Wielkoksiążęca kaplica grobowa leży we wschodniej części pałacowego ogrodu, w Hardtwaldzie i jest jednym z najbardziej nastrojowych monumentów w kraju. Po zimie bramy architektonicznego klejnotu znowu stoją otworem: do końca października zwiedzający mogą podziwiać kaplicę grobową, wciąż pozostającą oazą spokoju, pomimo sąsiedztwa nowoczesnego, ruchliwego śródmieścia Karlsruhe.

Budowla w stylu neogotyckim zachwyca swą bogatą w detale oprawą i wspaniałymi kolumnami, podtrzymującymi sklepienie. Krypta, w której od XIX wieku pochowani są członkowie rodziny wielkoksiążęcej nie jest na co dzień dostępna: do tego ówcześnie prywatnego miejsca udać się można jedynie w ramach specjalnego oprowadzania. Jednym z nich jest tura z okazji dziewięćsetlecia Domu Badenii.

Pod tytułem …w odosobnieniu głębokiego miru leśnego goście zgłębią historię książęcego monumentu grobowego. Państwowe Zamki i Ogrody oferują zwiedzanie w dwóch formatach: goście mogą wybrać wersję krótszą, jednogodzinną lub dwugodzinną w celu dokładnego poznania. W kalendarzu imprezy znajduje się również po raz pierwszy opcja zwiedzania dla dzieci i młodzieży od lat 10. Program zwiedzania specjalnego na rok 2012 dostępny jest już w Oranżerii Ogrodu Botanicznego w Karlsruhe; pełną informację znajdą Państwo na stronie www.schloesser-und-gaerten.de.

Dodatkowo w Święta Wielkanocne: kaplica grobowa otwarta jest również w Poniedziałek Wielkanocny!

Godziny otwarcia od 1 kwietnia do 28 października:

czwartek – od 11:00 do 14:00

piątek – od 14:00 do 17:00

sobota i niedziela – od 13:00 do 17:00

Dodatkowo w Poniedziałek Wielkanocny, 9 kwietnia 2012 r., od 11:00 do 17:00.

Informacje: Service Center Schloss Bruchsal, tel.: 07222.978178.

service@schloss-bruchsal.com

Großherzogliche Grabkapelle Karlsruhe, Klosterweg 11, 76131 Karlsruhe

tłumaczenie: A.P.

Za: lista dyskusyjna „Monarchie der Zukunft”

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.