Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Koncerty Bolette Roed

Koncerty Bolette Roed

Mazovia Goes Baroque

Festiwal w roku bieżącym obchodzi swoje trzecie urodziny i kończy się, jak piszą Organizatorzy, eksplozją młodości. W dniach 8-11 listopada 2011 r. odbędzie się cykl koncertów, a jednym z wykonawców jest flecistka Bolette Roed.

Jej kariera artystyczna to dowód na to, że talent i pracowitość to najwyżej połowa sukcesu. Z taką potencją przychodzi na świat większość z nas, lecz bez mądrego przewodnictwa skarby te są jak surowy diament. Doskonałość brylantu odsłonić może dopiero wrażliwy nauczyciel. Dlatego śmiało można powiedzieć, że do pedagogów Bolette miała wiele szczęścia. Najpierw studiowała u Mikołaja Ronimusa, a później trafiła do klasy Daniela Laurina. Swój udział w kunszcie wykonawczym flecistki mają też Piotr Holtslag, Piotr Memelsdorff, Marion Verbrüggen, Michaela Petri i Gerard Lünenbürger. Dzięki tak wszechstronnej edukacji repertuar Bolette obejmuje dzisiaj nie tylko muzykę klasyczną od średniowiecza do współczesności, lecz również muzykę jazzową i improwizowaną. Z myślą o jej sztuce wykonawczej skomponowano kilkanaście awangardowych utworów na flet prosty. Bolette jest współzałożycielką i członkinią kilku zespołów kameralnych: Alpha (muzyka współczesna – flet prosty, perkusja i saksofon), Paradox (trio fletów prostych wraz z Zuzanną i Danielem Laurinami), a także zespołów Iris i Bain de Lune oraz ostatnio tria Gaman.

W roku 2005 flecistka uznana została „Artystą Roku” przez Radio Duńskie. W roku 2011 została nominowana do nagrody Nordic Council Music Prize.

I co moim zdaniem najciekawsze w tej muzycznej karierze… Bolette ukończyła także studia medyczne i od kilku miesięcy pracuje w jednym z kopenhaskich szpitali.

Program piątej odsłony przedstawia się następująco:

III MAZOVIA GOES BAROQUE 2011 / Projekt 5

Warszawa, Łochów, Radziejowice, 8-11 grudnia 2011

Organizator: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Współorganizator: Program 2 Polskiego Radia

Dyrektor Artystyczny: Cezary Zych

Czwartek, 8 grudnia, godz. 18:00

Pałac Łochów, ul. M. Konopnickiej 1

Bolette Roed flety prosty

Kompozycje, transkrypcje i improwizacje

Piątek, 9 grudnia, godz. 18:00

Pałac Radziejowice, ul. H. Sienkiewicza 4

Bolette Roed flety proste

Kompozycje, transkrypcje i improwizacje

Niedziela, 11 grudnia 2011 r., godz. 19:00

Warszawa, Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59

Odsłona 1:

European Union Baroque Orchestra

Alexy Kossenko dyrygent, flety

Zefira Valova skrzypce, koncertmistrz

Tchnienie Oświecenia

Odsłona 2:

Bolette Roed flety proste

Kompozycje, transkrypcje i improwizacje

Realizacja festiwalu: Aneta Nowak

Promocja: Anna Kierkosz

Strona festiwalu: http://www.mazoviabaroque.pl/

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.