Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa/Płock: Allan Rasmussen na festiwalu Mazovia Goes Baroque

Allan Rasmussen na festiwalu Mazovia Goes Baroque

Mazovia Goes Baroque

W roku 2010 festiwal „Mazovia Goes Baroque” rozpoczął się od Bacha i Bachem się skończy. Za kilka dni odbędzie się jego szósta odsłona.

W ostatnim tegorocznym projekcie wystąpi troje nadzwyczajnych artystów: skrzypaczka Amandyna Beyer, lutnista Eryk Bellocq oraz duński klawesynista Alan Rasmussen, znany już polskiej publiczności.

Koncerty odbędą się:

10 i 12 grudnia, godz. 18.00, w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego w Warszawie (ul. J.P. Woronicza 17),

13 grudnia, godz. 18.00, w Sali Koncertowej PWM przy ul. Kolegialnej 23 w Płocku.

W Kopenhadze w protestanckim Frederiksberg Kirke usłyszeć można w czasie nabożeństw grę jednego z najciekawszych organistów i klawesynistów europejskich, Allana Rasmussena. Nim jednak został organistą i dyrektorem do spraw muzycznych tego kościoła, studiował w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Jako solista występował, między innymi, z Concerto Copenhagen, Collegium Musicum, Helsingborg Symphony Orchestra oraz Tivoli Symphony Orchestra. W roku 1999 otrzymał nagrodę doroczną Duńskiej Krytyki Muzycznej.

Od roku 2002 jest stałym współpracownikiem polskiej orkiestry Arte dei Suonatori i stałym gościem odbywających się w naszym kraju festiwali i cyklów koncertowych. Ostatnio Allan Rasmussen nawiązał współpracę z Akademią Muzyczną w Poznaniu, gdzie prowadzi kursy mistrzowskie.

http://www.baroquefever.com/flash.html

Strona festiwalu

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.