Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Sierpień w Międzynarodowym Centrum Kultury

Sierpień w Międzynarodowym Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Rynek Główny 25, Kraków

Sierpień 2016 roku

1 sierpnia

godz. 12.00 sMoCzKi. W galerii z maluchem

Oprowadzanie po wystawie Max Ernst. Sny ornitologa dla opiekunów z dziećmi do lat trzech. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

4 sierpnia

godz. 20.30 Kino na dachu MCK – cykl filmowy towarzyszący wystawie Max Ernst. Sny ornitologa

Cykl prowadzi pan Maciej Stroiński, doktor filmoznawstwa, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Seans piąty: Birdman, USA 2014, reż. Aleksander González Ińárritu

Tragikomiczne perypetie aktora (w tej roli Michał Keaton), który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie.

Obowiązują wejściówki dostępne od 28 lipca.

7 sierpnia

godz. 12.30 MINIspotkania ze sztuką – Frottage

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat. Podczas zajęć koncentrujemy się na jednym pojęciu związanym z tematyką wystawy Max Ernst. Sny ornitologa. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

godz. 10.00-13.00 Warsztaty plastyczne MCK na Pikniku Krakowskim w parku Krakowskim

godz. 11.00 Warsztaty muzyczno-ruchowe dla dzieci pt. Co mówią ptaki. Wstęp wolny.

12 sierpnia

godz. 11.00 Dojrzali do sztuki. Spotkania dla seniorów w MCK – Między dyscyplinami – sztuka Maxa Ernsta na tle nowych teorii naukowych i obszarów badawczych z przełomu XIX i XX wieku

Koniec XIX wieku i początek XX stulecia to czas krystalizowania się nowych obszarów badawczych. Zapoczątkowana w środowisku wiedeńskim metoda psychoanalizy, badania nad mitami i społeczeństwami pierwotnymi czy wykorzystywanie w eksperymentach artystycznych medium filmowego to tylko przykłady nowych prądów w humanistyce i sztuce XX wieku, które okazały się podatnym gruntem dla kształtowania się surrealizmu. Także w twórczości Maxa Ernsta, którego sztuka omawiania jest w MCK zarówno w kontekście surrealizmu, jak i dadaizmu, widoczne są ślady tych nowych fascynacji. Owe związki staną się tematem ostatniego wykładu z cyklu towarzyszącego wystawie Max Ernst. Sny ornitologa.

Prowadzenie: pani Małgorzata Jędrzejczyk. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

18 sierpnia

godz. 20.30 Kino na dachu MCK

Seans szósty: Makrokosmos (Le Peuple migrateur), Francja 2001, reż. Jakub Perrin i inni.

Obowiązują wejściówki dostępne od 11 sierpnia.

20 sierpnia

godz. 10.00-13.00 MCK na Pikniku Krakowskim w parku im. Wojciecha Bednarskiego – warsztaty dla dzieci, spacer po parku ze panem Stanisławem Łubieńskim. Wstęp wolny.

21 sierpnia

godz. 11.00-19.00 Finisaż wystawy Max Ernst. Sny ornitologa

W programie:

godz. 12.00, 14.00 zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

godz. 12.00, 15.00 Warsztaty sitodruku z MADU Studio

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby nauczyć się techniki sitodruku i przy jej pomocy nadrukować na tkaninie jubileuszowego kruka MCK. Czterdzieści pierwszych osób otrzyma bezpłatnie bawełniane torby, ale można przynieść także własne tkaniny, np. torby czy koszulki.

godz. 12.30 MINIspotkania ze sztuką – Trójwymiarowo

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat. Podczas zajęć koncentrujemy się na jednym pojęciu związanym z tematyką wystawy Max Ernst. Sny ornitologa. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

godz. 16.00 zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (język angielski)

godz. 18.00 zwiedzanie wystawy z kuratorką, panią dr Moniką Rydiger

22-26 sierpnia

godz. 11.00-13.00 Wakacje w MCK – Ptaki pod lupą Maxa Ernsta

Tematem wakacyjnych zajęć są ptaki. Każdego dnia dzieci będą poznawać jeden gatunek ptaka, zarówno pod kątem przyrodniczym, jak i w nawiązaniu do jego znaczenia w kulturze, sztuce i historii. Codziennie wykonają pracę plastyczną, będą również wyjścia w plener i… ptasia szkoła latania.

Zapraszamy dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Opłata za jedne zajęcia: 10 zł. Obowiązują zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl, tel. 12 42 42 860.

28 sierpnia

godz. 11.00-19.00 Ostatni dzień wystawy Max Ernst. Sny ornitologa

godz. 12.00, 14.00, 18.00 zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (język polski)

godz. 16.00 zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (język angielski)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.