Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Pożegnanie z wystawą „Miłość rosła wraz z upływem czasu”

Pożegnanie z wystawą „Miłość rosła wraz z upływem czasu”

Muzeum Narodowe w Krakowie

Pożegnanie z wystawą „Miłość rosła wraz z upływem czasu”

Im dłużej jesteście parą, tym większą dostaniecie zniżkę.

Stanisław i Teofila Wyspiańscy (7 lat stażu małżeńskiego) kupiliby bilet na naszą wystawę z dziesięcioprocentową zniżką. Teodora i Jan Matejkowie (29 lat razem) dostaliby aż 30 procent rabatu. Jadwiga i Józef Mehofferowie (47 lat!) weszliby za złotówkę. Muzeum Narodowe w Krakowie żegna się z ekspozycją Miłość rosła wraz z upływem czasu, opowiadającą o założycielach Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, udzielając parom zniżki tak wysokiej, jak długi jest ich staż. Aby ją uzyskać, wystarczy 2 i 3 września 2016 roku pokazać w kasie Muzeum jakikolwiek „dowód” wspólnego życia, np. datę wygrawerowaną na obrączce, wypisaną na ślubnym zaproszeniu lub zdjęciu. W niedzielę, w ostatnim dniu wystawy, można ją oglądać za darmo.

A już od 6 września w Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego sztukę dawnych medalierów przybliży wystawa pt. De re nummaria – starodruki medalierskie ze zbiorów MNK. Pokażemy na niej blisko 70 starodruków o tematyce medalierskiej, wydawanych od XVI do końca XVIII wieku, oraz 24 mapy. Ich wartością  są często wspaniałe ilustracje.

***

Do 30 września Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach jest czynna do godz. 20.00. Wyjątkowo 3 września Sala Chełmońskiego w tej galerii będzie otwarta do godziny 16.00.

Wydarzenia edukacyjne

2 września

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Miłość rosła wraz z upływem czasu. Emeryk hr. Hutten-Czapski (1828-1896) i Elżbieta z Meyendorffów Hutten-Czapska (1833-1916)”

Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, ul. Józefa Piłsudskiego 12, godz. 17.00

prowadzenie: p. Mateusz Woźniak, wstęp z biletem na wystawę

8 września

Maria a Chrystus w sarkofagu. Misericordia Domini w sztuce Małopolski

Gmach Główny, Sala Audiowizualna, al. 3 Maja 1, godz. 18.00

prowadzenie: p. dr Zoltán Gyalókay, wstęp wolny

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.